Liselerarası Ses Yarışması’nın birincisi Bekirpaşa Lisesi’nden Nezihe Tuğra

Gazimağusa Belediyesi ve Mağusa Kültür Derneği’nin ortaklığında 26’ncısı düzenlenen Gazimağusa Çocuk Festivali kapsamında dün akşam gerçekleştirilen Liseler Arası Ses Yarışması’nın birincisi Bekirpaşa Lisesi’nden Nezihe Tuğra oldu. 

Liselerarası Ses Yarışması’nın birincisi Bekirpaşa Lisesi’nden Nezihe Tuğra
  • 17 Mayıs 2018, Perşembe 14:22

Gazimağusa Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre 62 öğrencinin başvurduğu yarışmada ön elemelerden geçerek finalde yarışmaya hak kazanan 10 öğrenci dün akşam Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda sahneye çıktı. 

Prof  Dr. Memduh Özdemir başkanlığındaki jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda Bekirpaşa Lisesi’nden Nezihe Tuğra Birinci, Erenköy Lisesi’nden Günay Mimar ikinci, Girne Necat British’ten Nisan Beyaz üçüncü olurken, Jüri Özel Ödülü’ne Günay Mimar layık görüldü. 

Gazimağusa Belediyesi yarışmanın birincisine 4 bin, ikincisine 3 bin, üçüncüsüne ise 2 bin TL’lik para ödülü verirken, dereceye giremeyen yarışmacılara biner TL teselli ödülü verdi.

Harmony Kırtasiye ise ikinciye mikrofon hediye etti.  

Ayrıca Telsim, yarışmanın birincisine ödül olarak İstanbul Vodafone Park’ta Freezone Stüdyo’da single kayıt yapacak ve yarışmacıların seslendireceği Kıbrıs parçalarından oluşacak CD, ülkenin tanıtımında kullanılacak.

Gazimağusa Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, etkinlikte şarkıcı Metin Özülkü de hazır bulundu. Özülkü, jüri özel ödülü alan öğrenciyi İstanbul’da misafir edecek.

Özülkü ayrıca bu öğrenci için beste de yapacak.

Beğendim 0 Muhteşem 3 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YAZARLAR

tümü
    Takımlar O G B M Av P
1 YENİCAMİ AK 4 4 0 0 6 12
2 MAĞUSA TÜRK GÜCÜ 4 3 1 0 9 10
3 BAF ÜLKÜ YURDU 4 3 0 1 6 9
4 GENÇLİK GÜCÜ TSK 4 2 2 0 6 8
5 CİHANGİR GSK 4 2 1 1 0 7
6 LEFKE TSK 4 1 3 0 3 6
7 GÖNYELİ SK 4 2 0 2 0 6
8 ÇETİNKAYA TSK 4 1 2 1 -1 5
9 MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK 4 1 2 1 -2 5
10 ESENTEPE KKSK 4 1 1 2 -5 4
11 GİRNE HALK EVİ 4 1 0 3 1 3
12 TÜRK OCAĞI LİMASOL 4 1 0 3 -2 3
13 DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK 4 1 0 3 -3 3
14 KÜÇÜK KAYMAKLI TSK 4 0 3 1 -3 3
15 BİNATLI YSK 4 1 0 3 -6 3
16 L. GENÇLER BİRLİĞİ SK 4 0 1 3 -9 1
yukarı çık