banner6

Mağusa Belediyesi ünlü yönetmenle çalışacak

banner37

Kıbrıslı Türk Yönetmen Derviş Zaim, belediye bünyesinde sinema konusunda neler yapılabileceğini görüşmek için Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’i ziyaret etti.

Mağusa Belediyesi ünlü yönetmenle çalışacak
banner151 banner143

Gazimağusa Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, belediye bünyesindeki Mağusa Gelişim Akademisi’nde (MGA) sosyal sorumluluk projeleri ve kültür-sanat çalışmaları yanında sinemayla ilgili çalışmalar yapılması da planlanıyor.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, Gazimağusa’nın yetiştirdiği başarılı yönetmen Derviş Zaim’in yaptığı çalışmaları gurur duyarak izlediklerini ifade ederek, sürekli temasta oldukları yönetmen ile şehirde sinema kültürünün geliştirilmesi, sinemada başarılı gençler yetiştirmek için çalışma yapacaklarını kaydetti.

Arter, bu konuda üzerlerine düşenleri yaparak ilerleyen zamanlarda bir program dahilinde çalışmaları şekillendireceklerini söyledi.

Kıbrıslı Türk Yönetmen ve Senarist Derviş Zaim de, Mağusa’nın uzun yıllar yaşadığı bir yer olduğunu ifade ederek, belediye başkanının kendisine yaptığı davete icabet ederek kentle ilgili bir şeyler yapacak olmasından mutluluk duyacağını belirtti.

Zaim, kültür kenti Mağusa’nın sinema alanında yapacakları çalışmanın iyi sonuçlar doğurmasını diledi.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2016, 16:12
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104