banner6

Mağusa Sanat Tiyatrosu "Buyurun Kolokas Hotel" komedisiyle 8 Nisan'da perde diyor

banner37

Mağusa Sanat Tiyatrosu "Buyurun Kolokas Hotel" komedisiyle 8 Nisan'da perde diyor
banner150 banner151 banner143

Mağusa Sanat Tiyatrosu 2022 yılında, pandemi döneminde, Buyurun Kolokas Hotel isimli yepyeni komedi oyunuyla 8 Nisan 2022 tarihinde perde açıyor.
İlke Susuzlu'nun yazıp yönettiği Buyurun Kolokas Hotel ismini taşıyan oyun batıl inanışlar noktasında cereyan ediyor. Eleştirel bakış açısıyla her defasında rasyonelliği savunan oyunda, çember inanışlar doğrultusunda genişleyip derinlik kazanıyor. Buna rağmen çemberin merkezinde her daim olaylara, durumlara ve insanlara akılcıl bir şekilde yaklaşılması gerektiğinin altı çiziliyor.
Bunun yanında Buyurun Kolokas Hotel isimli komedide kadın-erkek ilişkileri de mercek altına alınıyor. Evlilik müessesesi, farklı hayat epizotlarından örnekler sunarak  tepeden tırnağa sorgulanıyor.
Kadın- erkek ilişkilerinin yaşadığı çıkmaz ve ayrılıkların başgösterme nedenleri de gerçek hayat hikayelerinden derlenerek karşınıza geliyor. 
Oyunda Begüm Gedik, Özgem Gedik ve Özgür Garipsazcı rol alırken, teknik yönetmenliği Bartu Atmaca yapıyor.
Buyurun Kolokas Hotel 8 Nisan Cuma saat 20:00'da Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı'nda prömiyer yapacak. Bilet ve Bilgi için 0533 823 0310 numaralı telefonu arayabileceğiniz belirtildi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110