banner6

Mesarya'da maskeler konuştu

banner37

Mesarya Şöleni, İspanyol “Commedia dell arte” ustası Carlos Garcia Estevez’ı ağırladı

Mesarya'da maskeler konuştu
banner150

banner150

banner99

Murat OBENLER

Bu yıl 5 Mayıs- 6 Haziran tarihleri arasında 3’ncüsü gerçekleşen ve 22 oyunun sahneye konacağı Mesarya Tiyatro Şöleni bu kez İspanya’dan commedia dell arte sanatının üstadı Carlos Garcia Estevez ve Paige Allerton’un yer aldığı Manifesto Poetico’yu ağırladı. İtalyan commedia dell arte sanatının üstadı Carlos Garcia Estevez  4 Haziran Pazar gecesi saat 20:00’de  İspanyol şair Garci Lorca'nın şiirlerinden düzenlediği üç bölümden oluşan oyunu Solo dell’Arte ve Paige Allerton da mülkiyet eleştirisi oyunu “Good Boy” u Beyarmudu Kültür Evi'nde sundu.

Seylani: Commedia dell arte tiyatrosu ilk kez ülkemizde

Her yaştan tiyaroseverin ilgi ve beğeni ile izlediği oyunlar sonrasında  sahneye gelen Şölen Koordinatörü İzel Seylani hem müthiş performanslarından dolayı hem de İtalyan commedia dell arte tiyatrosunu güzel yorumlarıyla ilk kez Kuzey Kıbrıs’ta seyirciyle buluşturan Carlos Garcia Estevez ile Paige Allerton’a teşekkür ederek bir anı plaketi takdim etti.

Estevez: Mesarya seyircisi çok katılımcı

Etkinlik daha sonra Estevez ile Allerton’un gerçekleştirdiği “Commedia dell arte/Mask Performansı” söyleşisi ile sona erdi. Söyleşide özellikle gençlerin ilgisi Estevez’i çok mutlu ederken usta sanatçı Mesarya Şöleni’ne gelen seyircinin oyunu hisseden,içine giren,reaksiyon gösteren ve çok katılımcı bir  özelliği olduğunu vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2017, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104