banner6

Mesarya'nın Danimarka'dan sanatçı konukları vardı

banner37

Türkiye dışındaki tiyatroları çok ender olarak izleyebildiğimiz ülkemiz kültür-sanat yaşamında, bir ilk yaşandı. Ülkemizde ilk kez Danimarka’dan bir tiyatro topluluğu ağırlandı.

Mesarya'nın Danimarka'dan sanatçı konukları vardı
banner8

Murat OBENLER

Danimarkalı genç oyuncu ve dansçılardan oluşan Chacma Performans, “Robust (Güçlü)” adlı gösterileriyle 3. Mesarya Tiyatro Şöleni kapsamında Güney Mesarya Sosyal Tesisleri'nde sahne aldı.

Maria Ulbrandt Laumark’ın yazdığı, Stig Reggelsen Skjold’un yönettiği fiziksel tiyatroda Ludmilla Faber, Laura Feline Ebbesen ve Maria Ulbrandt Laumark oyuncu-dansçı olarak Trine Kinch de yönetmen-oyuncu olarak yer aldı.

Fiziksel tiyatro Chacma Performans merakla izlendi

banner134

Modern batı dünyasının toplumsal hastalıklarından olan kaygı, stres ve depresyon kavramlarını dans, müzik ve insan bedeni hareketleriyle kombine ederek seyirciye sunan Danimarkalı bağımsız tiyatro-dans topluluğu Chacma Performans, yaklaşık bir saatlik Robust (Güçlü) gösterisiyle, ülkemizde çok az rastladığımız bir türü sahneledi. Seyirci de oyunu merakla izledi.

Oyun sonrasında Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip ve Şölen Koordinatörü İzel Seylani sahneye gelerek ekibi kutladı ve onlara şölen plaketini takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2017, 08:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104