banner6

Milletvekili Serkan Bayram’ın Hayatı 2 Aralık’ta Sinemalarda

banner37

Bir buğday tanesinin mücizesine tanık olacaksınız.

Milletvekili Serkan Bayram’ın Hayatı 2 Aralık’ta Sinemalarda
banner99

Eski Erzincan, şimdiki AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram’ın hayatı beyaz perdeye aktarılıyor. Küçük yaşlarda yaşadığı bir yangın sonrasında vücudunda bazı engeller bulunan Av. Serkan Bayram’ın hayatı, ‘’Buğday Tanesi’’ filmi ile anlatılacak.

Eski Erzincan, şimdiki AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram’ın hayatı beyaz perdeye aktarılıyor. Küçük yaşlarda yaşadığı bir yangın sonrasında vücudunda bazı engeller bulunan Av. Serkan Bayram’ın hayatı, ‘’Buğday Tanesi’’ filmi ile anlatılacak. Av. Serkan Bayram’ın hayatını konu alan filmde başrolü ünlü sanatçı Kutsi oynuyor. Hikâye ise şöyle;

Aile İstanbul’da çalışıp yazları memlekete gidip tarlada bahçede çalışan Erzincanlı bir aile. Annesi tarlada çalışırken, 1 yaşındaki çocuğu gölgede kalması için ağacın altına bırakıyor. O sırada tarla yanıyor. Beşiğin içindeki 1 yaşındaki bebek de tarlayla birlikte yanıyor. Ateşte kavrulan buğday taneleri gibi. Eşeğin sırtında Refahiye’de devlet hastanesine yetiştiriyorlar. Tam 40 gün yoğun bakımda kalıyor. 41’inci gün ise yaşıyor. Ama engelli kalıyor. Aile İstanbul’a dönüyor. Serkan Bayram akranlarıyla birlikte okula gidiyor. Sonunda hukuk fakültesini bitiriyor. Hedefi hâkim olmak. Sınava giriyor, kazanıyor ama mülakatta vücut bozukluğuyla ilgili maddeye takıldığı için eleniyor.

ENGELLİ, HÂKİM VE SAVCI OLAMIYOR

Serkan Bayram’ın ikinci hikâyesi orada başlıyor. Akranları hâkim-savcı olurken o olamıyor. Her karşılaştığı kişinin “Neden engelli kaldın?” sorularından bunalıyor. Bir ara insanların içine çıkmamayı düşünüyor. Sorulardan öyle bunalıyor ki “Sorma” diye bir kâğıt yazıp önüne asmayı bile düşünüyor. Bir ara yurtdışına giderim, yabancı dilim yok nasıl olsa onlar sorsa da ben anlamam diye hesap ediyor. Çocukluğunda çektirdiği fotoğraflarda ise kimseler görmesin diye hep elleri cebinde. “Engelliye kız verirler mi?” sorusu başka bir yük oluyor yüreğine. Serkan Bayram’ın gelgitleri aslında engellilerin sıkça yaşadığı kopma anlarından biri. Ama o hayattan kopmuyor. Ama o yılmıyor. “Bütün Türkiye beni tanısın. Bir daha sormasın” diyor. Avukat oluyor. Sonra AK Parti’den Erzincan Milletvekili seçiliyor.

O MADDE DEĞİŞİYOR

Serkan Bayram bir başarı hikâyesi. Meclis’te de boş durmuyor. Çabaları sonucunda engellilerin hâkim ve savcı olmasını engelleyen yasanın değişmesini sağlıyor. Hedefi engellilerin bakan, vali, rektör, büyükelçi olmasını sağlamak. Engelli Bakanlığı’nın kurulmasına hizmet etmek. Bu film bir siyasetçinin filmi ama siyasi bir film değil. Tam aksine siyaset üstü bir film.

Ülkemizde bulunan yaklaşık 8 milyon engelli vatandaşıın kendinden bir şeyler bulacağı konsept. 20 yılda engelli vatandaşlarımız için yapılan Sessiz Devrim niteliğinde tüm çalışmaların anlatılacağı bir platform. Filmden elde edilecek gelirle Engelsiz Yaşam ve Kültür Merkezi inşaa edilecek.

KUTSİ OYNUYOR

Filmde Serkan Bayram’ı Kutsi oynuyor. Erkan Bektaş, Yeliz Akkaya gibi tanınmış oyuncular var. Filmin müziğini ise Yıldıray Gürgen yapmış. Film, engelli bir çocuğun milletvekili olmasına uzanan müthiş bir başarı hikâyesini anlatıyor. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde İstanbul AKM’de galası yapılacak olan filmin geliri ile İstanbul’da Engelli Yaşam ve Kültür Merkezi kurulacak.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2022, 16:07
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104