Minikler için seramik çalışması düzenleniyor

banner37

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi’nin her yıl Kütüphane Haftası etkinlikleri çerçevesinde başlattığı ve haziran ayının ilk yarısında tamamladığı “Masal Günleri”nde bu hafta seramik çalışması yapılacak.

Minikler için seramik çalışması düzenleniyor
banner90
banner99

On beş günde bir cumartesi günleri, Lefkoşa’daki Milli Kütüphane’nin Çocuk Bölümü’nde yer alan “Masal Günleri” etkinliğinin, 27 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek periyodu, saat 10.30’da başlayacak.

Kültür Dairesi’nden verilen bilgiye göre etkinlik, sahne sanatları alanında uzman Suzan Polat’ın aktif masal anlatımı ile başlayacak. Etkinlik masal anlatımının ardından saat 11.00’de Kültür Dairesi Güzel Sanatlar Memuru Resim-Seramik Sanatçısı Bedia Kale yönetiminde yapılacak seramik çalışması ile tamamlanacak.

banner134
Ücretsiz ve halka açık gerçekleştirilecek Masal Günleri etkinliğine, okul öncesi, ana okul ve ilkokul çağındaki çocuklar velileri ile birlikte katılıyor.

Çocukları kitapla buluşturarak, çocukların yaşamında kütüphanenin aktif bir rol almasını sağlamayı ve farklı sanat dallarına olan ilgilerini artırmayı amaçlayan Masal Günleri etkinliği, 10 Haziran 2017 Cumartesi günü gerçekleştirilecek masal anlatımı ve sergi ile sona erecek.

Sergide, 1 Nisan tarihinde başlayıp on beş günde bir cumartesi günleri gerçekleştirilen etkinliğe katılan çocukların yaptığı resimler arasından bir seçki yanında çocukların seramik çalışmaları da sergilenecek.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2017, 11:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75