Mormenekşe Enginar Festivali ay sonu gerçekleştiriliyor

banner37

Mormenekşe Kadınlar Birliği öncülüğünde bu yıl 9’uncusu düzenlenen Mormenekşe Enginar Festivali, 28-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Mormenekşe Enginar Festivali ay sonu gerçekleştiriliyor
banner8

Menekşenin  Yeşerdiği Yerde Buluşalım” sloganı ile düzenlenen festival kapsamında,  kültürel sergi,  sportif etkinlikler, enginar eko günü ve çocuk şenliği yer alacak.

Festivalde ayrıca  enginar yemekleri yarışması,  Kıbrıs Havaları Derneği, Geçitkale Belediye Korosu konseri ve “Yeşeren Nesil  Defilesi de yer alacak.

Festivalin finali Türkiye’nin tanınmış gruplarından Gripin’in konseri ile son bulacak.

banner134

Mormenekşe  Kadınlar Birliği ve Festival Komitesi Başkanı Erşen Ummanel, Komite üyeleriyle birlikte City Mall AVM’de basın toplantısı düzenledi.

Ummanel,  Mormenekşe Kadınlar Birliği olarak 25 yılı geride bıraktıklarını ifade ederek, amaçlarından birinin, kadınların daha etkin rol alabilmesini sağlamak olduğunu söyledi.

Umamnel,  en önemli amaçlarından birinin ise,  Kıbrıs kültürünü gelecek nesillere aktarmak olduğunu,  Enginar Festivali’nin  de bunun için bir araç olduğunu ifade etti.

Mormenekşe Muhtarı Saim  Aytürk de,  festivalin düzenlenmesine katkı koyanlara teşekkür ederek, Muhtarlık olarak köyle ilgili  etkinliklere destek vereceğini söyledi.

Festival Komitesi üyeleri Mehmet Ali Onat ile  Togay Menekşeli de, etkinlikler hakkında bilgi verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2017, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88