Muhteşem opera

banner37

Uluslararası Kuzey Kıbrıs Müzik Festivali kapsamındaki “3 Basses” konserinde, Mozart’dan Rossini’ye, Verdi’den Bizet’e, Kamran Aziz'den Ali Hoca’ya birçok sanatçının eserleri seslendirildi

Muhteşem opera
banner90
banner99

Murat OBENLER

Kuzey Kıbrıs Müzik tarafından düzenlenen ve 21 Eylül’de başlayan 16. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Müzik Festivali Bellapais Manastırı’nda yer alan “3 Basses” konseriyle sona erdi.

banner134
Dünyaca ünlü opera sanatçıları Zafer Erdaş, Tuncay Kurtoğlu ve Teyfik Rodos’ un Arjantinli şef ve piyanist Tulio Gagliardo eşliğinde sundukları “3 Basses” konserinde Mozart, Rossini, Verdi, Bizet’nin ünlü operalarından seçme aryalar, Rus, Türk ve Azeri halk şarkıları yanında, konsere özel olarak düzenlemesini ülkemizden Ali Hoca’nın 3 Bas ve Piyano için yaptığı Kamran Aziz' in Al Yemeni, Mor Yemeni Türküsü seslendirildi.

Festival ana sponsoru Telsim Vodafone Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar’ın da izlediği konsere adanın kuzey ve güneyinden sanatseverler büyük ilgi gösterirken opera sanatçıları yoğun alkış ve isteklere sonrasrında bir de bis yaptılar.

Kuzey Kıbrıs Müzik Derneği’nin düzenlediği Uluslararası Kuzey Kıbrıs Müzik Festivali Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Dışişleri Bakanlığı, Turizm ve Çevre Bakanlığı, Kültür Dairesi Müdürlüğü işbirliğinde, Telsim Vodafone ana Sponsorluğunda, Deniz Plaza, Rocks Hotel, Bellapais Gardens ve Kybele Turizm’ in katkılarıyla sanatseverlerle buluştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 11:46
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75