“Müzik ve tiyatro, hayatımın parçası”

banner37

Ahmet Öner Haydaroğulları, hem Güney Mesarya Halk Tiyatrosu ekibinin bir parçası hem de birçok enstrüman çalabiliyor

“Müzik ve tiyatro,  hayatımın parçası”
banner90
banner99

Aliye ÖZENCİ

Ülkemizde kendini sanatın çeşitli alanlarında geliştiren birçok genç yeteneğimiz var. Küçük yaşlardan sanata merak salan bu gençlerimiz, aldıkları eğitimlerle, kendi çabalarıyla yeteneklerini geliştirerek bugün önemli başarılara imza attı. KIBRIS, sizlere adı bir yerlerde saklı kalmış “Genç Yeteneklerimizi” tanıtıyor. Yazar ve tiyatrocu İzel Seylani’nin yardımıyla sosyal medya üzerinden ulaştığımız gençler, hem kendi serüvenlerini anlattı hem de sanata meraklı gençlere mesajlar verdi.

   “Müzik ruhun gıdasıdır” sözü çok yaygındır…

   Herkesin duygularına tercüman olan müzik, evrenseldir. Dili ne olursa olsun ritmi, enstrümanları sizi alıp götürmeye yeter…

   “Genç Yetenek” sayfamızın bugünkü konuğu Ahmet Öner Haydaroğulları... Haydaroğulları, 13 yaşında… 10 parmağında 10 marifeti denilebilecek yeteneklere sahip.

   Tiyatro ve müzikle yakından ilgilenen Haydaroğulları, gitar, kanun ve bateri çalıyor… Beyarmudu’nda yaşayan Haydaroğulları, Güney Mesarya Halk Tiyatrosu ekibinin bir parçası.

   Müzikten aldığı haz ve enerjiyi, tiyatro sahnesine de yansıtıyor.

   Haydaroğulları, tiyatronun arkadaş çevresini genişlettiğini ve sanata olan duygularının artmasına katkı sağladığını söylüyor.

 

Unutulan replik

   Haydaroğulları’nın tiyatro sevdası, eğlenmek amacıyla izlediği tiyatro oyunun hikayesi ve oyuncu performanslarından etkilenmesiyle başladı.

   Sanat ve tiyatroyla daha iç içe olması gerektiğini hisseden Haydaroğulları, Güney Mesarya Halk Tiyatrosu’nda aldığı eğitimlerle kendini geliştirdi. Haydaroğulları, “İleride, kendimi sanatla daha da iç içe görüyorum. Çünkü yaşım büyüdükçe kendimi daha iyi ifade edebileceğim” diyor.

   Haydaroğulları, tiyatro sahnesinde unutamadığı bir anısını da bizlerle paylaştı:

   “Oyun sırasında sahneyi paylaştığım rol arkadaşım, repliğini unuttu. Oyunun devam etmesi için o cümleyi söylemeliydi ama heyecandan unutmuş. Sahne adeta kilitlendi. Ben daha sakin bir şekilde, oyunun devam edebilmesi amacıyla arkadaşımın söylemesi gereken cümleyi söylemiştim. Ve oyunu başarıyla tamamladık”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75