Müzikalde rol  almak istiyorum

banner37

Genç Yetenekler-17

banner87
Müzikalde rol  almak istiyorum
banner90
banner8

Aliye ÖZENCİ

Ülkemizde kendini sanatın çeşitli alanlarında geliştiren birçok genç yeteneğimiz var. Küçük yaşlardan sanata merak salan bu gençlerimiz, aldıkları eğitimlerle, kendi çabalarıyla yeteneklerini geliştirerek bugün önemli başarılara imza attı. KIBRIS, sizlere adı bir yerlerde saklı kalmış “Genç Yeteneklerimizi” tanıtıyor. Yazar ve tiyatrocu İzel Seylani’nin yardımıyla sosyal medya üzerinden ulaştığımız gençler, hem kendi serüvenlerini anlattı hem de sanata meraklı gençlere mesajlar verdi.

Nehir Hasipoğlu, tiyatro, piyano ve dansla yakından ilgileniyor. Akademik kariyerini tamamladıktan sonra, başarılı bir tiyatrocu olmak isteyen Hasipoğlu’nun hayali büyük:

Müzikalde rol  almak istiyorum

   Nehir Hasipoğlu… Henüz 6 yaşındayken evdeki kuklalarla oynamayı ve onları farklı karakterlere büründürüp konuşturmayı çok severdi.

   Kendi küçük dünyasında, farklı farklı karakteristik özelliklere dönüşen kuklalar Hasipoğlu’nun kurduğu hayal sahnesinde can bulurdu.

   Bir diğer özelliği de çevresindeki insanları taklit etmekti. Hiç çekinmeden cesurca sergilediği bu yeteneğini fark eden ailesi onu Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’na yazdırdı. Ailesinin verdiği destekle, tiyatroda kendini geliştirdi.

   Tiyatro artık onun için bir sevda, piyano çalmak ve dans etmek de hayatının bir diğer parçası oldu.

   Hasipoğlu, bugün 12 yaşında… Bayraktar Türk Maarif Koleji’nde başarılı bir öğrenci. En büyük hayali ise, “Tiyatro, Piyano ve Dans” harmanlaması olan bir müzikalde sahne almak.

   Hasipoğlu, “Kaç yaşında olursam olayım, her daim sanatla iç içe olmak istiyorum. Tiyatronun yanında piyano çalmayı ve dans etmeyi çok seviyorum. Bu iki sanatsal faaliyetinde ileride oyunculuk kariyerime büyük katkısı olacağını düşünüyorum. Yani ileride planladığım ve istediğim meslek tiyatro oyunculuğudur” dedi.

   Tiyatronun özgüveninin ve empati becerisini artırdığını söyleyen Hasipoğlu, sahnede yaşadığı bir anıyı da paylaştı:

   “3 yıl önceki oyunda Orman kızı rolündeydim.

   Oyuna kısa bir süre kala benim için solo bir dans koreografisi eklendi ancak oyun gününe kısa bir süre kaldığı için fazla pratik yapma şansım olmadı.

   Bu yüzden koreografinin bir kısmını doğaçlama yaptım. Bu benim için çok heyecan vericiydi.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75