Nazım Hükmet anılıyor

banner37

Eşit Hak ve Adalet Sendikası( HAK-SEN ) ve Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), Şair Nazım Hikmet Ran’ı ölümünün 54. yıldönümünde anacak.

Nazım Hükmet anılıyor
banner99

HAK-SEN’den yapılan açıklamada, “Eşit Hak ve Adalet Sendikası( HAK-SEN ) Tiyatro Komitesi ile Entropi  Sahne işbirliğinde düzenlenecek olan gecede, Şair Nazım Hikmet Ran ölümsüzlüğünün 54.  yıldönümünde birçok etkinlikle anılacak” ifadesi kullanıldı.

“Türk ve Dünya şiirinin büyük ustası, Memleket Şairi Nâzım Hikmet Ran, Lefkoşa ve Mağusa`da gerçekleştirilecek etkinliklerle anılacak” denilen açıklamada, etkinliklerin ilkinin yarın saat 20.00`de Lefkoşa  Kumarcılar Hanı`nda gerçekleşeceği, “Ran Tiyatro Performans” ve “Nazım`ın Kadınları Şiir Dinletisi” sahneleneceği kaydedildi.

Aynı performansların sahneleneceği ikinci etkinliğin ise,  5 Haziran Pazartesi saat 20.00’de Mağusa Kıbrıs Sanat Derneği’nde (İkiz Kiliseler)  gerçekleşeceği belirtilen açıklamada, HAK-SEN Yönetim Kurulu Üyesi ve Kültür Sanat Koordinatörü Sevinç Tozduman, halkı, sanatçı ve yönetmen Yurdaer Okur ile HAK-SEN Tiyatro Komitesi Sanat Yönetmeni İzel Seylani`yi izlemeye davet etti.

banner134
Diğer yandan KTOEÖS, ünlü Türk şair Nazım Hikmet’i anmak amacıyla Salı günü etkinlik düzenliyor.

KTOEÖS Merkez Binası’da 19.00-21.00 saatleri arasında yapılacak etkinlikte, Lirik Şiir Grubu şiir okuyup, Androulla Shati ve Metin Kavaz şarkı söyleyecek.

Gecede ayrıca “Nazım’ın Bursa Yılları” kitabının yazarı Güney Özkılıç söyleşisi ve belgesel gösterimi de yapılacak.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2017, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75