banner6

Oturma odası dekorasyon fikirleri

banner37

Bu hafta mutlu evler serimize oturma odası dekorasyon fikirleri ile devam ediyorum. Sonbaharın yavaş yavaş kendini hissettirmeye başladığı bugünlerde evinize ayrıca nasıl bir sonbahar havası getirebilirsiniz ondan bahsedeceğim.

Oturma odası dekorasyon fikirleri
banner151

Merhaba sevgili okurlar,

Bu hafta mutlu evler serimize oturma odası dekorasyon fikirleri ile devam ediyorum. Sonbaharın yavaş yavaş kendini hissettirmeye başladığı bugünlerde evinize ayrıca nasıl bir sonbahar havası getirebilirsiniz ondan bahsedeceğim.

Oturma odanızı dekore etmeye karar verdiğinizde zamanınızı bu mekanda nasıl geçirmek istediğinize karar vermeli mobilyaları ve renk seçimlerini ona göre yapmalısınız.Oturma odanızın büyüklüğünü göz önünde bulundurarak sadece televizyon izleyebileceğiniz bir mekan mı ?yoksa hayat tarzınıza göre  farklı eylemlerinizi de yapabileceğiniz bir mekan mı olacağını düşünmelisiniz.Renk seçimlerini yaparken kendinize birbirine olan uyumlarını daha rahat görebileceğiniz bir renk kartelası edinmenizi tavsiye ederim.Odanızın metrekaresini göz önünde bulundurmalı mesela bir şömineniz varsa oturma grubunu önüne konumlandırmalısınız.Puflar minderlerle oturma grubunu destekleyebilir ,farklı tarzları kombine ederek mekanda farklılık yaratabilirsiniz.Mesela minimal bir salon oluşturmaya karar vermişseniz antik bir orta sehpa ile farklı bir hava yakalayabilirsiniz.

Aydınlatma her mekânda olduğu gibi salonlarda da çok önemli. Mekânınızın birden fazla noktasında farklı aydınlatma alternatiflerine yer vermelisiniz. Örneğin t.v izlerken ihtiyacınız olan ışık ile arkadaşlarınızla farklı aktiviteler yaptığınızda ihtiyacınız olan ışık farklıdır. Odanızın belli noktalarına vurgu yapacak alternatif spotlarla mekânınızı daha göz alıcı hale getirebilirsiniz.

Salonunuzda vurgulamak istediğiniz bir duvarı seçmeli ve o duvarda taş kaplayabilir, farklı canlı bir renge boyayabilir veya duvar kâğıdı kullanabilirsiniz. Abartıdan kaçınmalı az ama sizi yansıtan özel aksesuarlar la dekorasyonunuzu desteklemelisiniz.

Odanızın mimarisini kullanmalısınız mesela nişleriniz varsa onları farklı amaçlar için değerlendirmelisiniz. Kullandığınız tablolar veya fotoğraflarınızın çerçevelerini dekorasyonunuza uygun şekilde seçmelisiniz. Sizin için seçtiğim bazı salon dekorasyon görsellerini incelerken sonbahar havasını evinize renk değiştirmeye başlamış yaprakları veya dalları kullanarak nasıl getirebileceğinizle ilgili görselleri de incelemenizi tavsiye ederim...

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2016, 10:28
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104