Özatay 'Angolalı Kadınlar'la Barselona'daydı

banner37

Başarılı sanatçı bu kez Barselona’da ülkemiz sanatını temsil etti

Özatay 'Angolalı Kadınlar'la Barselona'daydı
banner90
banner8

Murat OBENLER

Ülkemizin başarılı fotoğraf sanatçılarından Buket Özatay, “Angolalı Kadınlar” adlı dört fotoğraflık portfolyosuyla Barselona’da uluslararası sergiye katıldı.

Gala Awards (Gala Ödülleri) tarafından organize edilen 9. Uluslararası Pollux Ödülleri’nde insan, kültür ve günlük yaşam kategorisinde 10 finalist arasına giren “Angolalı Kadınlar” adlı dört fotoğraflık portfolyoyla 19-29 Eylül 2017 tarihlerinde Valid Foto Gallery Barselona'da sergilenmek üzere davet alan sanatçı, 6 kıtadan 30 fotoğraf sanatçısının porfolyolarını sergilediği karma sergide ülkemizi başarıyla temsil etti.

Özatay: Barselona’da fotoğraflarımın sergilenmesi gurur verici

banner134
2015 yılında Afrika’daki Angola ülkesinin Luanda şehrinde başlarının üzerinde çeşitli eşyalar taşıyan Angolalı kadınları fotoğrafladığı “Angolalı Kadınlar” portfolyosuyla Barselona’da büyük beğeni kazanan Özatay, Barselona'da bulunan sadece fotoğraf sergileyen tek galeri olan Valid Foto Galeri’de 21 Eylül'de gerçekleşen resepsiyona da katılarak konuşma yaptı.

Özatay, ülkemizin sanat yaşamı ve tanıtımı açısından önem arz eden etkinliğe katılmaktan, konuşma yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek ilk kez Avrupa'nın önemli kültür ve sanat şehrinden olan Barselona’da bir fotoğraf galerisinde fotoğraflarını sergilemekten ve orada olmaktan büyük gurur duyduğunu vurguladı.

En son Hindistan’da ülkemizi temsil etmişti

Fotoğraf sanatçısı Buket Özatay geçtiğimiz ay da Hindistan’ın Telangana Eyaletindeki Hyderabad’da gerçekleşen ve 60’ın üzerinde fotoğrafçının katıldığı “Sigma Fotoğraf Akademisi (SAP) 4. Uluslararası Fotoğraf Festivali”ne katılmıştı.

Hem “Sanatsal Fotoğrafçılık ve Belgesel Fotoğrafçılığı Öğrenmek” konulu bir workshop gerçekleştiren hem de Dünya Fotoğrafçılık Günü’nde Salarung Müzesi’nde açılan karma sergide fotoğrafları sergilenen Özatay, Kuzey Kıbrıs’ı Hindistan’da temsil etmişti.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2017, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75