“Sanat alanında eğitimler  alıp, sanatçı olmak istiyor”

banner37

Genç Yetenekler-36

“Sanat alanında eğitimler  alıp, sanatçı olmak istiyor”
banner90
banner99

Aliye ÖZENCİ

Ülkemizde kendini sanatın çeşitli alanlarında geliştiren birçok genç yeteneğimiz var. Küçük yaşlardan sanata merak salan bu gençlerimiz, aldıkları eğitimlerle, kendi çabalarıyla yeteneklerini geliştirerek bugün önemli başarılara imza attı. KIBRIS, sizlere adı bir yerlerde saklı kalmış “Genç Yeteneklerimizi” tanıtıyor. Yazar ve tiyatrocu İzel Seylani’nin yardımıyla sosyal medya üzerinden ulaştığımız gençler, hem kendi serüvenlerini anlattı hem de sanata meraklı gençlere mesajlar verdi.

Neslişah Özoğul, tiyatro oyunlarını izlerken hep sahnede kendini hayal etti

  

“Sanat alanında eğitimler  alıp, sanatçı olmak istiyor”

banner134

   Genç yetenek Neslişah Özoğul, sanat, müzik ve sporla iç içe yaşıyor.

   Tiyatro sahnesinde yer alan, okçulukla uğraşan, bateri çalan, paten süren, resim çizen Özoğul, pul koleksiyonlarıyla da yakından ilgili.

   Özoğul’la tiyatroya olan ilgisinin nasıl başladığını anlattı… Ailesi sayesinde tiyatroyu tanıyıp, seven Özoğul, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nda eğitimler aldı.

   14 yaşında olan Özoğul, sanat alanında eğitimler almak ve sanatçı olmak istediğini söyledi.

   Lefkoşa Türk Maarif Koleji öğrencisi Özoğul, “Sanatla iç içe olan bir aile ortamında büyüdüm. Tiyatro izlemeyi bu alanla ilgili kitaplar okumayı hep çok sevdim.  Her izlediğim oyunda, sahnede kendimi hayal ettim. Bir gün ben de bu ortamın kokusunu içime çekip deneyimlemek istedim. Daha sonra Lefkoşa Belediye Tiyatrosu kurslarına yazıldım. Yeni arkadaşlar ve dostluklar kurarak ekip olmanın önemini anladım. Bugüne kadar birçok aktiviteyle uğraştım ama tiyatro bana özgüven kazandırdı ve daha çok sosyal olmamı sağladı” dedi.

   Özoğul, “Doğanın Sesi” isimli oyun öncesinde arkadaşlarıyla sahne hakkında şakalaşmaları; o sahne sırasında birbirlerine bakarak hafifçe gülmeleri unutamadığı anıları arasında.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75