Sanatın her dalı,  farklı duyguları  canlandırıyor

banner37

Genç Yetenekler-30

Sanatın her dalı,  farklı duyguları  canlandırıyor
banner90
banner8

Aliye ÖZENCİ

Ülkemizde kendini sanatın çeşitli alanlarında geliştiren birçok genç yeteneğimiz var. Küçük yaşlardan sanata merak salan bu gençlerimiz, aldıkları eğitimlerle, kendi çabalarıyla yeteneklerini geliştirerek bugün önemli başarılara imza attı. KIBRIS, sizlere adı bir yerlerde saklı kalmış “Genç Yeteneklerimizi” tanıtıyor. Yazar ve tiyatrocu İzel Seylani’nin yardımıyla sosyal medya üzerinden ulaştığımız gençler, hem kendi serüvenlerini anlattı hem de sanata meraklı gençlere mesajlar verdi.

Aytül Giritli, müzikle iç içe yaşıyor, tiyatro sahnesinde kendini mutlu hissediyor:

Sanatın her dalı,  farklı duyguları  canlandırıyor

banner134

   Aytül Giritli, müzikle iç içe büyüdü.

   Köprülü köyünde yaşayan Giritli, Polatpaşa Lisesi’nde okuyor. Sanatın birçok dalıyla yakından ilgilenmesine rağmen, müziğin hayatının vazgeçilmez bir parçası olduğunu belirten 17 yaşındaki Giritli, müzikle ilgili sahne deneyimleri yaşadı, resim ve tiyatroda da kendini bulduğunu söyledi.

   Giritli “Televizyonda veya çevremde görüp beğendiğim kişilerin taklitlerini yapmayı; okuduğum etkilendiğim hikayeleri karşımdakilere yaşayarak aktarmayı çok seviyordum. Büyüdükçe içimde var olan bir yeteneğin ortaya çıktığını, aslında çok küçük yaşta tiyatroya ilgim olduğunu fark ettim. Bu yüzden tiyatroya olan sevgim her zaman içimdeydi” dedi. Giritli, Güney Mesarya Halk Tiyatrosu’na yazıldığını ifade ederek tiyatroyla taşınmasını paylaştı:

   “Bugüne kadar müzik alanında birçok sahne deneyimi yaşadım… Müzikle yıllardır sahnelere alışkın olsam da; Provalara başladığım an itibariyle tiyatro sahnesinin farklı olduğunu gördüm.

  Bu sahnede kendimi buldum. Gerçekten sahnedeki yerimin bir tiyatro oyununun içi olduğunu anladım.  Hayatımda gerçekten yapmak istediğim şeylerin farkına vardım. Sanatın her dalının benim içimde farklı duyguları canlandırdığını öğrendim.

   Tiyatro alanında akademik eğitim almak istiyorum. Tabii ki bunun için büyük bir çaba harcıyorum istediğim bölümü kazanabilmek adına”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75