banner6

Siber: Fotoğrafçı, gördüğünü anıya çeviriyor

banner37

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği (FODER) üyelerinin fotoğraflarından oluşan “Faces-Yüzler” isimli sergisinin açılışına katıldı.

Siber: Fotoğrafçı, gördüğünü anıya çeviriyor
banner150

banner150 banner150

Cumhuriyet Meclisi’nden yapılan açıklamaya göre, Lefkoşa İsmet Vehit Güney sergi salonunda gerçekleşen serginin açılışından önce bir konuşma gerçekleştiren Siber, fotoğrafçının gördüğünü kendisiyle bağ kurarak resimleştirdiğini ve anıya çevirdiğini söyledi.
         
Ülkede fotoğrafçılığa ilginin son dönemlerde oldukça arttığına dikkati çeken Siber, açılan sergiler, sanatçıların temsiliyeti ve aldıkları ödüllerin bu alanda bir çok başarının daha geleceğinin habercisi olduğunu belirtti.
         
Siber, “Bir fotoğraf sizi alır hikayelere götürür. Bazen bir fotoğrafın ardından sürüklenir ve o ülkeye gidersiniz.O yüzden fotoğrafın  sadece sanatsal ve kültürel anlamda değil turizme de katkı yapacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı. 
     
Sanatın kültürlerarası dostluk olduğuna işaret ederek içinde sevgiyi ve barışı barındırdığını söyleyen Siber, ülkede sanatın, sanatseverlerin ve sanatçıların artmasının en büyük arzuları olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2017, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104