banner6

'Şiir Saklayan Çocuk' motor dedi

banner37

Mügen Terzioğlu, ikinci kısa filmini Creditwest Bank sponsorluğunda çekiyor.

'Şiir Saklayan Çocuk' motor dedi
banner150 banner150 banner151

Murat OBENLER

Daha önce çektiği “Çörek ve Hellim” adlı kısa filmle uluslararası festivallere katılan bilim insanı Mügen Terzioğlu, sinema aşkının ve sevdasının peşine düşerek, ikinci kısa filminin çekimlerine yine ülkesi Kıbrıs’ta başladı.

Türkiye’den Verba filmin yapımcısı olduğu ve Kıbrıs’tan Creditwest Bank tarafından desteklenen “Şiir Saklayan Çocuk” adlı kısa filmin çekimlerine, 5 Haziran’da Kalkanlı’da başlayan Terzioğlu, bu hafta çekimleri bitirmeyi planlıyor.

Tansu Biçer ve Tülin Özen başrolde

Güzelyurt ve çevresinde dört gün çekimleri yapılması planlanan filmde, Türkiye’nin ulusal ve uluslararası bol ödüllü oyuncuları Tülin Özen ve Tansu Biçer’in yanı sıra, ünlü Kıbrıslı şair Faize Özdemirciler ve Kıbrıslı çocuk oyuncular da yer alıyor.

“Başarılı olacağımıza inanıyorum”

Bu yılki Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde en iyi film, en iyi erkek oyuncu, en iyi görüntü yönetmeni ve en iyi kurgu ödüllerini kazanan “Sarı Sıcak” filminin yapımcılığını da yapan Verba Film’in yapımcısı olduğu “Şiir Saklayan Çocuk” aslında bir bilim insanı olan, dünyanın önemli kuruluşlarında genetik üzerine çalışmalar yürüten ve çok sayıda bilim dergisinde araştırmaları yayınlanan yönetmen Mügen Terzioğlu’nun ikinci kısa filmi oluyor.

İlk filminin başarısını ikinci filmde de göstereceğine inanan yönetmen Terzioğlu, hem iyi bir senaryo hem de güçlü oyuncu kadrosuyla iddialı bir film çekeceklerini söyledi.

Creditwest Bank’ın sinemaya desteği sürüyor

“Şiir Saklayan Çocuk”, bizleri hayatımız boyunca karanlık bir gölge gibi takip eden çocukluk travmalarına odaklanıyor.

Yönetmenin bu konudaki hassasiyetini destekleyen, özellikle çocuklar ve maruz kaldıkları kötülükler hakkında farkındalık yaratmayı amaçlayan yönetmenle aynı düşüncelere sahip ülkemizin önde gelen bankalarından Creditwest ve Türkiye’den Verba Film bu yapıma destek vermekle ülke kültür-sanatı adına çok önemli bir katkıya da imza atmış oluyor.

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2017, 12:42
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110