“Simply Falling” parçasını iki kez söyledi!

banner37

Nijerya asıllı Amerikalı sanatçı Salamis Antik Tiyatro’da unutulmaz bir konsere imza attı

“Simply Falling” parçasını iki kez söyledi!
banner90

Gazimağusa Belediyesi’nin düzenlediği 23. Uluslararası Mağusa Kültür Sanat ve Turizm Festivali’nde  dünyaca ünlü Nijerya asıllı Amerikalı sanatçı Iyeoka sahne aldı.

  
  

  

Eczacı, müzisyen, besteci, şair kimlikleriyle şiir ve müziği buluşturduğu caz, blues, soul, rock, funk, hip hop ve R&B tazındaki şarkılarıyla Salamis Antik Tiyatro’yu adeta inleten sanatçı, hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.

“Simply Falling” parçasını iki kez söyledi

banner9


 

     Kendi bestelediği  “Simply Falling” adlı parçasıyla adını tüm dünyaya duyuran ve büyük hayran kitlesine ulaşan Iyeoka, özel orkestrası eşliğinde Salamis’in muhteşem ortamında bugüne kadar çıkardığı 4 albümden ‘Simply Falling’,  ‘Say Yes’, ‘Breakdown Mode’,  ‘Testify’, ‘I Travel Home’, ‘Poem For Love’, ‘Sinnerman’, ‘Who Would Follow’, ‘Akomen of Udomi’, ‘Every Second Hour’, ‘Don’t Wanna Make War’, ‘Gold’, ‘Kola Nut’, ‘Black Coffee’, ‘Wait For It’ ve ‘Hurricaine’ gibi parçaları seslendiren sanatçı konserini favori şarkısı ‘Thunder’ ile tamamladı.

   Yoğun tezahüratlar sonucunda tekrar sahneye gelen sanatçı “Simply Falling”e bis yaptı. Sanatçı hareketli olduğu kadar duygu yüklü de olan parçalarını seslendirirken babasına ithaf ettiği “Baba” adlı parçada gözyaşlarına hakim olamadı. 
 

Iyeoka: Salamis’te konser vermek

hayalden bile öteydi ama gerçekleşti

Sanatçı Iyeoka, okulda öğretmeninin kendisine muhteşem Salamis Antik Kenti’nden bahsettiğini ve daha sonra kendisinin de Salamis’le ilgili araştırmalar yaptığını belirtti. Sanatçı, bu muhteşem tarihi eserde konser vermesinin hayalden bile öte bir şey olduğunu ancak kendisine davetiye gelince anında kabul ederek bu hayal bile edilemeyecek konseri gerçekleştirdiğini kaydetti.
   Iyeoka, hem mekanın atmosferinin hem de seyircinin enerjisinin müthiş olduğunu kaydederek Salamis’te konser verdiği için çok mutlu olduğunu ve az bile olsa gezme imkanı bulduğu Kıbrıs’a tekrar gelmek istediğini de sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96