Sinemalar seyircisine, sinemaseverler sinemalarına kavuşuyor

banner37

Bu hafta animasyondan korkuya, aksiyondan gerilime farklı türlerde 5 film vizyona giriyor

Sinemalar seyircisine,  sinemaseverler  sinemalarına kavuşuyor
banner90
banner8

Murat OBENLER

banner134
 

   Ülkemizde yaşanan Covid-19 pandemisi nedeniyle Mart 2020 ortalarında perdelerini kapatan ülkemizdeki sinemalar 14 Ağustos itibarı ile tekrardan sinema filmlerini sinemaseverlerle buluşturuyor. Ülkemizdeki 4 sinema işletmesinden 3’ü 5 aylık aradan sonra bugün itibarı ile filmleri izleyiciyle buluştururken bir işletme ise geçtiğimiz haftalarda filmleri göstermeye başlamıştı.

Kapıda ateş ölçümü olacak, fuayede maske

şart, salonda sosyal mesafeli oturma düzeni

   Sinema işletmeleri sinemaseverleri belli tedbirlere uyulması koşulu ile salona alacak. Seyircilerin fuaye alanında maske takması mecburi olurken salon içerisinde de maske takılması önerilecek. Sinema işletmeleri girişlerinde ateş ölçer ve antibakteriyal sıvı dezenfektan bulundurarak. Sinemaseverler binaya ateşleri ölçüldükten sonra ve kayıt tutularak alınacaklar. Sinemaseverlerin salon içerisindeki oturma düzeninde de sosyal mesafe göz önünde bulundurulacak.

   Sinemalarımızda bu hafta Michael Cristofer’in yönettiği ve Tye Sheridan, Ana de Armas, John Leguizamo ile Helen Hunt’un oynadığı dram-gerilim-polisiye Gece Nöbeti”, Dave Wilson’un (II) yönettiği, Vin Diesel, Eiza Gonzalez ve Sam Heughan’ın oynadığı aksiyon “Bloodshot: Durdurulamaz Güç”, Nurullah Yenihan ve Engin Baştürk’ün yönettiği animasyon “Kaptan Pengu ve Arkadaşları: Mandalina’nın Günlüğü”, Jason Wright’in yönettiği  animasyon “Aslan Krallığı” ve Dean Alioto’nun yönettiği, Ryan Merriman, Jamie Tisdale ve Myk Watford’un başrolleri paylaştığı  korku-gerilim “Geçit” vizyona giriyor.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75