Sipahi'de e-kütüphane açıldı, şenlik düzenlendi

banner37

Sipahi'de e-kütüphane  açıldı, şenlik düzenlendi

Ayşe BULUT

   Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, Sipahi 1. Çocuk Şenliği’ne katılarak Sipahi Muhtarlığı ve Hayata Dokun Hareketi işbirliğine köye kazandırılan e-kütüphanenin açılışını yaptı.

   Açılışın ardından Bakan Özyiğit, Sipahi Muhtarlığı’nın organizesi ve Yenierenköy Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl birincisi düzenlenen Çocuk Şenliği’ne katıldı. Özyiğit, Sipahi Muhtarlığı ve Hayata Dokun Hareketi işbirliğinde köyde çok güzel işlere imza atıldığını ifade ederek, “İstenirse herşey olur, yeter ki istekle azimle çalışalım ben bunu Sipahi’de gördüm” dedi.

   Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak, kütüphanenin sesli kitap okuma imkanı da sunduğunu kaydetti.

   YENDER Master Grubu, Kuzeyin Yıldızları’nın gösteriler sunduğu etkinlikte, Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları gezici sahnesi de çocuklara eğlenceli dakikalar yaşattı.
   Sipahi Muhtarı Göksal Hacıhasanoğlu, imkansızlıklara rağmen köye kütüphane açmaktan ve şenlik düzenlemekten dolayı mutlu ve gururlu olduklarını kaydetti. Hayata Dokun Hareketi Temsilcisi Hasan Bilgehan da her köye bir kütüphane sloganıyla yola çıktıklarını dile getirerek, okuyan, eleştiren ve farkındalığı yüksek bir nesil yetiştirmenin önemine değindi.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER