banner6

Sırada Lurucina Panayırı var

banner37

Mesarya Bölge Korosu yeni döneme konserle başladı

Sırada Lurucina Panayırı var
banner151 banner143

Murat OBENLER

Mesarya bölgesinde gönüllü müzikseverler tarafından Şef Hare Yakula yönetiminde 2014 sonlarında oluşturulan Mesarya Bölge Korosu bir yandan yeni dönem çalışmalarına başlarken bir yandan da yeni sesler arıyor.

2017 kış dönemini konserle açan Mesarya Bölge Korosu, Güney Lefkoşa’da gerçekleştirilen Pogo Halk Panayırı’nda sahne aldı. Coşkulu kalabalık karşısında sahne alan müzisyenler Dilara Gürtaç, Ahmet Erdura ve Kemal Atakan’la koristlerden oluşan Mesarya Bölge Korosu, Şef Hare Yakula’nın yönetimiyle gecede en güzel Kıbrıs şarkılarını seslendirdi.

Mesarya Bölge Korosu 15 Ekim Pazar günü ise ülkemizin en çok ilgi gören köy festivallerinden Luricina Panayırı’nda sahne alacaklar.

Yeni sesler koroya başvurabilir

Hem Mesarya bölgesinde sanatsal çalışmalar yapmak, hem ülke kültürünü, müziğini yaşatmak hem de müzik yoluyla bölge insanını buluşturarak sosyalleşmelerine katkıda bulunmayı amaçlayan Mesarya Bölge Korosu yeni dönemde de yeni sesleri koro bünyesine katmayı arzuluyor. Haftanın bir günü Akdoğan Belediyesi’nde gerçekleştirilen çalışmalar Şef Hare Yakula yönetiminde gerçekleştiriliyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2017, 09:21
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104