'Soytarılar Okulu' Berlin'de, dünya çocuklarıyla buluştu

banner37

LBT’nin sahneye koyduğu oyun, 3. Türk-Alman Tiyatro Festivali’nde dört temsil gerçekleştirdi

'Soytarılar Okulu' Berlin'de, dünya çocuklarıyla buluştu
banner8

Murat OBENLER

Ülkemiz siyasetçilerinin uluslararası ilişkiler anlamında aşamadığı engelleri, sanatçılarımız aşarak kültür ve sanatımız aracılığıyla dünyayla buluştu.

Son olarak Kuzey Kıbrıs’ın uluslararası etkinliğe en çok katılan tiyatrosu olan Lefkoşa Türk Belediyesi’ne bağlı Lefkoşa Belediye Tiyatrosu (LBT), Hatice Tezcan’ın yönettiği çocuk oyunu “Soytarılar Okulu” ile Almanya’nın başkenti Berlin’deki 3. Türk-Alman Tiyatro Festivali’ne katıldı.

banner134
LBT’nin Limasol Sosyal Sorumluluk Co. işbirliğiyle gerçekleşen ve ülkemizde 30’un üzerinde temsil yapan çocuk oyunu “Soytarılar Okulu”, KKTC Cumhurbaşkanlığı katkılarıyla katıldıkları festivalde, 29-30 Nisan tarihlerinde toplam dört temsil yaptı.

Kozmopolit bir şehir olan Berlin’deki dünya çocukları Türkçe, Almanca ve Arapça dillerinde oyunların sahnelendiği festivalde LBT’nin “Soytarılar Okulu” oyununa büyük ilgi gösterildi, küçük tiyatro severler salonu doldurdu. Oyunlar sonrasında ise çocuklar sahneye gelerek sanatçılarla buluşup bol bol fotoğraf çektirdi.

Tezcan: Almanya’daki çocuklarla buluşmaktan dolayı çok mutluyuz

Pazar günkü temsiller sonunda oyunun yönetmeni Hatice Tezcan, LBT adına Festival Koordinatörü Ufuk Güldü'ye nazik davetleri ve misafirperverlikleri için çok teşekkür ederek, böyle güzel bir festivalde Almanya'daki çocuklarda buluşuyor olmaktan çok mutlu olduklarını dile getirdi. Tezcan, teşekkür plaketi de takdim etti. Festival Komitesi Koordinatörü Ufuk Güldü de LBT ekibine festivale kattıkları coşkudan dolayı teşekkür ederek hediye verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2017, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75