Takım ruhuyla çalışıyoruz

banner37

Genç Yetenekler-33

Takım ruhuyla çalışıyoruz
banner90
banner8

Aliye ÖZENCİ

Ülkemizde kendini sanatın çeşitli alanlarında geliştiren birçok genç yeteneğimiz var. Küçük yaşlardan sanata merak salan bu gençlerimiz, aldıkları eğitimlerle, kendi çabalarıyla yeteneklerini geliştirerek bugün önemli başarılara imza attı. KIBRIS, sizlere adı bir yerlerde saklı kalmış “Genç Yeteneklerimizi” tanıtıyor. Yazar ve tiyatrocu İzel Seylani’nin yardımıyla sosyal medya üzerinden ulaştığımız gençler, hem kendi serüvenlerini anlattı hem de sanata meraklı gençlere mesajlar verdi.

Mısra Zurnacılar, tiyatro çalışmalarında herkesin aynı amaç için uğraş verdiğini söyledi:

banner134
Takım ruhuyla çalışıyoruz

   Mısra Zurnacılar, 20 yaşında. Doğu Akdeniz Üniversitesi Psikolojik Bölümü’nde okuyan Zurnacılar, akademik eğitimini tamamladıktan sonra hemen mesleğini yapmak istiyor.

   Mormenekşe köyünde yaşayan Zurnacılar, kişisel gelişim kitapları okumayı, psikoloji ve PDR alanında konferans ile etkinliklere katılarak kendini geliştirmeyi seviyor.

   Tiyatroyla da iç içe bir yaşamı olan Zurnacılar, “Tiyatro sevdam annemle başladı. Annem yıllardır tiyatro oyunu yazıyor ve birkaç oyunda da rol aldı. Bu alandaki çalışmalarını ve onu sahnede gördüğüm zaman hep heyecan ve gurur duydum... O dönemler kendimi sahnede hiç hayal etmedim.

   Ama sonra Güney Mesarya Halk Tiyatrosu eğitmeni Tiyatrocu İzel Seylani’yle tanışmamız ve onun teşvikiyle tiyatroya olan ilgim arttı” dedi.

   Derslerinden arta kalan zamanlarda tiyatro eğitimlerine katılıp, oyun sahnelemek için takım ruhuyla çalıştıklarını anlatan Zurnacılar, “Biz takım olarak çalışıyoruz. Yani aynı amaç için uğraşıyoruz, bir şeyler üretip halka sunuyoruz” dedi.

   İzel Seylani’nin yazıp yönettiği “Haka Manki” oyunuyla ilk kez sahneye çıkan Zurnacılar, “Sahnenin, rol arkadaşlarımın ve seyircilerin enerjisinin muhteşemliği hiç unutamayacağım” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75