Tanınmış tasarımcı Emre Senan geliyor

banner37

ARUCAD Art Space’teki “Voices” serisi sürüyor

banner87
Tanınmış tasarımcı Emre Senan geliyor
banner99

Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi’nin (ARUCAD) Lefkoşa’daki sergi ve etkinlik mekânı Art Space’teki ‘Voices’ serisi 19 Kasım 2019 Salı günü tasarımcı Emre Senan ile devam ediyor.
   ARUCAD Kültür ve Sanat Koordinatörlüğü tarafından organize edilen ve her ay düzenli olarak gerçekleştirilen ‘Voices’ serisinde sanat, tasarım ve görsel iletişim alanında ulusal ve uluslararası isimler ağırlanıyor.

ARUCAD’ın Lefkoşa’daki sergi ve etkinlik mekânı Art Space’te gerçekleşen ‘Voices’, 19 Kasım’da Türkiye’nin önemli ulusal ve uluslararası reklam ajanslarında kuruculuk, ortaklık, yaratıcı yönetmenlik yapmış, sivil toplum kuruluşlarına gönüllü tasarımlar üretmiş, akademisyen olarak çalışmış, yurtiçi ve yurtdışında grafik tasarım, karikatür ve çizgi film yarışmalarında birçok ödül kazanmış ve sergiler açmış olan tasarımcı Emre Senan’ı ağırlamaya hazırlanıyor.
   Emre Senan, ‘İŞ, MESLEK, DÜŞ: Çoklu Kişilikle Yaşamak’ başlıklı konuşmasında kurucusu olduğu Yahşi Bey Tasarım Çalışmaları Projesini ve mesleği ile kendi ilişkisinden yola çıkarak tasarımcı ve sanatçı kişiliklerin çatışmasından bahsedecek.
   Tüm tasarımseverler ve sanatseverlerin davetli olduğu konuşma 19 Kasım 2019 Salı günü ARUCAD Art Space’te saat 18.00’de yapılacak.

 

Emre Senan kimdir?
 

1954 Konya doğumlu Emre Senan, 1971 yılında İzmir Koleji’nden mezunu oldu. Başladığı Boğaziçi Üniversitesi'nde 1 yıl mühendislik eğitimi gördükten sonra ayrıldı. Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Uygulamalı Endüstri Sanatları Yüksek Okulu Grafik Tasarım Bölümü’nde eğitim gördü. Öğrencilik yıllarında İstanbul Reklam’da çizgi filmcilik yaptı ve sonrasında mezun olduğu okulda asistanlığa başladı.
   Yayın dünyasına kitap kapakları ve illüstrasyonlar üreten Emre Senan, Metis Yayınları’ndan “Karakatür” adlı kitabı yayınlandı. Basında sürekli karikatür çizmenin yanında sivil toplum örgütleri için gönüllü tasarımlar yaptı. Sırasıyla; Yorum, Markom Reklamcılık, Klan ve Euro RSCG adlı reklam ajanslarının kurucusu, ortağı ve yaratıcı yönetmeni oldu.
   Yurt içinde ve dışında grafik tasarım, karikatür ve çizgi film yarışmalarında birçok ödül kazandı. Yapıtları Kanada, İsviçre, Almanya, İran, Avusturalya, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Kore’de sergilendi ve müzelere kabul edildi. Çağdaş sanatlarla aktif olarak uğraşmakta olan Senan, yurtiçi ve yurtdışında 14 kişisel sergi açmış, karma sergilere katılmış, çeşitli ulusal ve uluslararası yarışmalarda seçici kurul üyeliği yapmıştır.
   Emre Senan, 2007 yılında reklam sektöründen bütünüyle ayrılarak kendi tasarım ve danışmanlık bürosunu kurdu. Halen kurumsal görsel kimlik, kitap ve sergileme tasarımları gibi alanlarda çalışmaktadır.
   2005 yılında Prof. Ayşegül İzer’le birlikte Emre Senan Tasarım Vakfı’nı (ESTV) kuran Senan, kâr amacı gütmeyen Yahşibey Tasarım Çalışmaları Projesi’ni başlattı, www.yahsiworkshops.com web sitesini hayata geçirdi. 2018 yılında Yahşibey Tasarım Çalışmaları'nın 10. Yılı Sergisini açtı.
   Emre Senan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nde proje danışmanı olarak ders verdi, 2017 yılında kendi isteğiyle üniversiteden emekli oldu. 1980’den bu yana tasarım, canlandırma sineması ve çağdaş sanatlarda aktif olarak çalışıyor.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108