TEK Genç Edebiyat ve Sanat Dergisi, 3 yaşında

banner37

TEK Genç Edebiyat ve Sanat Dergisi, 3 yaşında
banner90
banner99

TEK Genç Edebiyat ve Sanat Dergisi Yazı İşleri Sorumlusu ve Editörü Ahmet Uçar’ın heyecan ve taze bir kanla yayıma hazırladığı TEK dergisi, 3. yaşını 15. sayısıyla kutluyor.


TEK dergisinin 3 yıl önce genç kesimleri aktif kılabilmek adına tek yaprak olarak, “az ve öz prensibiyle” yayım hayatına başladığını belirten Uçar, sanatsal üretimde bulunan genç kesimlerin kendini var edebileceği, "Ben de varım" diyebileceği düşüncesiyle yola çıktıklarını söyledi.


Uçar bunun en belirgin örneğinin ise, 21 Mart Dünya Şiir Günü'nde hem TEK'in 3. yaşını hem de Şiir Günü'nün gençler olarak şiir okuyarak kutlanmasının olduğunu ifade etti.


banner134
TEK’i destekleyen herkese teşekkür eden Uçar, dergiye pdf veya kitapevlerinde baskı şeklinde ulaşılabileceğini söyledi.


15. sayının içeriği ise şöyle; İNCELEME/ Tuzdölü'nde Kıbrıs Ağzından İzler ve Bireyden Topluma Yöneliş- Ahmet Uçar;  ÇEVİRİ / Nergisler, William Wordsworth - Çeviren: Sonay Sophie Kasap; ŞİİR / Didem- Servan Erdinç, Süveyda- Senagül Taşar; DENEME/ Başkaldırı - Fatma Silem Uzuner; SÖYLEŞİ/ Halil Karapaşaoğlu ile Söyleşi: "Yıkılan yıkılırken kurulan dünyayı anlamaya çalışan şiirin peşindeyim"; Çizim: Cansel Çolak; KAPAK FOTOĞRAFI: Ahmet Uçar; Logo Tasarımı: Fatma Ertuğral.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75