TEK Genç Edebiyat ve Sanat Dergisi’nin yeni sayısı çıktı

banner37

TEK Genç Edebiyat ve Sanat  Dergisi’nin yeni sayısı çıktı
banner90
banner8

Yayın hayatına iki yıl önce başlayan TEK Genç Edebiyat ve Sanat Dergisi’nin 9’uncu sayısı çıktı.

   Normal hayat şartlarında A3 boyutunda önlü arkalı olmak üzere tek yaprak halinde basılıp, kırtasiyelerde, kitapevlerinde ve elden olarak satışa sunulan dergi, bugün dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs nedeniyle, PDF olarak sosyal medya da okuyucuyla buluştu.

banner134
   Dergi’nin editörü Ahmet Uçar, yaptığı açıklamada şöyle dedi:

   “Sanat hayata bir başkaldırıdır. Var olan, bize sunulan gerçekliği ancak sanatın gücüyle değiştirebiliriz. Öyle ki acılara, aşksızlığa, ötekileştirmelere şiirle, öyküyle, düşünceyle karşı koyacağız. Sanata yaklaştıkça kendimize yaklaşacağız. TEK de bu amaçla her zorluğa rağmen çıkmaya devam ediyor.

   Koronavirüsü nedeniyle hayatın durması sebebiyle baskı yolu yerine bu sayıyı PDF şeklinde okuyabilirsiniz. Umarız genç emek gereken değeri görür. Ayrıca, sanatın içinde olan tüm genç kesimlerin TEK’e ürünlerini gönderebileceğini de hatırlatalım. Öyleyse yaşasın şiir, yaşasın edebiyat, yaşasın sanat”.

   Derginin logo tasarımı Fatma Ertuğral’a, kapak fotoğrafı ise Yıltan Taşçı’ya ait. Dergide yer alan başlıklar ise şöyle: ÖYKÜ: Hülya Koca - Değişim; ŞİİR: Rodos –Muhammed Emin Çiçek, Yangın Yeri – Senagül Taşar; DENEME: Ahmet Uçar – Şairin Ruhundaki Pranga Olarak Değer Biçme; SÖYLEŞİ: İbrahim Tığ ile Şehir Edebiyat Dergisi Üzerine Söyleşi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75