“Tiyatro, eğlendirirken öğretiyor”

banner37

Genç Yetenekler-39

“Tiyatro, eğlendirirken öğretiyor”
banner90
banner99

Aliye ÖZENCİ

Ülkemizde kendini sanatın çeşitli alanlarında geliştiren birçok genç yeteneğimiz var. Küçük yaşlardan sanata merak salan bu gençlerimiz, aldıkları eğitimlerle, kendi çabalarıyla yeteneklerini geliştirerek bugün önemli başarılara imza attı. KIBRIS, sizlere adı bir yerlerde saklı kalmış “Genç Yeteneklerimizi” tanıtıyor. Yazar ve tiyatrocu İzel Seylani’nin yardımıyla sosyal medya üzerinden ulaştığımız gençler, hem kendi serüvenlerini anlattı hem de sanata meraklı gençlere mesajlar verdi.

Ada Sağlamoğlu, Güney Mesarya Halk Tiyatrosu’nun düzenlediği tiyatro çalışmalarıyla sosyalleştiğini belirtti

Tiyatro, eğlendirirken öğretiyor”

   Beyarmudu Belediyesi’nin imkanlarıyla açılan Güney Mesarya Halk Tiyatrosu (GMHT), Mesarya bölgesindeki gençlerin sosyalleşmesine olanak sağladı.

   Gençler, sanatçı İzel Seylani’nin verdiği tiyatro kurslarıyla, hem yeteneklerini keşfediyor, hem de yeni bilgiler ediniyor. Öğrendikleri her bilgi, onların gelecekle ilgili planlarını yapmasına da yardımcı oluyor.

   GMHT, sadece gençler için değil 7’den 70’e herkese tiyatroyu sevdirdi.

    Bugünkü sayfamızın konuğu Ada Sağlamoğlu da GMHT’nin düzenlediği tiyatro kurslarıyla sosyalleşen başarılı bir genç.

   Sağlamoğlu, 12 yaşında. Çanakkale Ortaokulu’nda altıncı sınıf öğrencisi. Hobileri, bisiklet sürmek ve top oynamak.

   Beyarmudu’nda kalan Sağlamoğlu, tiyatroya olan ilgisi ailesi ve okulu ile gittiği tiyatro etkinleriyle başladığını söyledi.

   İzlediği oyunlarla her geçen gün bu alana olan merakının artığını fark eden Sağlamoğlu, Güney Mesarya Halk Tiyatrosu’na yazılarak çalışmalara başladı.

   Sağlamoğlu, katıldığı tiyatro kurslarında sosyalleştiğine vurgu yaparak, “Tiyatro eğitimleri sayesinde kendime güvenim arttı. Yeni arkadaşlar edindim. Çalışmaların olduğu günleri iple çekiyorum, çünkü orada eğlenirken yeni bilgiler öğreniyorum ve vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorum” diyerek hayatına kattığı güzellikleri belirtti.

   Sağlamoğlu, mutlu olduğu bu alanda, eğitimlerine devam etmek istediğini ve ilerleyen yıllar da iyi bir tiyatro oyuncu olmak istediğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75