“Tiyatro sahnesinin her anı unutulmaz”

banner37

Genç Yetenekler-29

“Tiyatro sahnesinin her anı unutulmaz”
banner90
banner99

Aliye ÖZENCİ

Ülkemizde kendini sanatın çeşitli alanlarında geliştiren birçok genç yeteneğimiz var. Küçük yaşlardan sanata merak salan bu gençlerimiz, aldıkları eğitimlerle, kendi çabalarıyla yeteneklerini geliştirerek bugün önemli başarılara imza attı. KIBRIS, sizlere adı bir yerlerde saklı kalmış “Genç Yeteneklerimizi” tanıtıyor. Yazar ve tiyatrocu İzel Seylani’nin yardımıyla sosyal medya üzerinden ulaştığımız gençler, hem kendi serüvenlerini anlattı hem de sanata meraklı gençlere mesajlar verdi.

Nezif Özdenak Tanverdi, abisini tiyatro provalarında izlediği zaman, kendisinin de bu sahnede olması gerektiğine karar verdi

“Tiyatro sahnesinin her anı unutulmaz”

banner134

   Nezif Özdenak Tanverdi, 17 yaşında. Mağusa Türk Maarif Koleji'nde 11. sınıf öğrencisi olan Tanverdi,

bateri çalıyor, karakalem çizim yapıyor, kitap ve çizgi roman okuyor.

   İki toplumlu etkinliklere katılan, üyesi olduğu Ritm müzik grubu ile çeşitli festival ve etkinliklerde sahne alan Tanverdi’nin hayatına tiyatro, 12 yaşındayken girdi.

   Tanverdi tiyatro sevdasının başlama hikayesini ise şöyle anlattı:

   “Abim Güney Mesarya Halk Tiyatrosu üyesi. Başarılı ve yetenekli bir oyuncu. Bugüne kadar rol aldığı oyunlarını ve sahne performansını heyecanla izledim. Bazen de provalarını izlemeye gider, abim ve arkadaşları sahnede çok mutlu olduklarını görürdüm. Gel zaman git zaman ben de tiyatronun ne kadar zevkli olduğunu fark ettim. Kendimi o sahnede hayal ederken bulduğum zaman ise, ben de GMHT’nin yeni dönem çalışmalarına katılmaya karar verdim.”

   Tanverdi, tiyatro sayesinde yeni arkadaşlar edindiğini, özgüveninin arttığını belirterek “Tiyatro sahnesinin her anı unutulmazdır” dedi.

   “Haka Manki” oyununda haka dansı için ekip olarak sahneye çıktıklarında bu bölümü çok büyük bir enerjiyle oynayıp, başarıyla tamamladıklarını anlatan Tanverdi, “Bu sahne sırasında seyircilerin yüzünde bıraktığımız ifade ve onlara geçirdiğimiz enerji benim için unutulmazdır” diyerek o günkü heyecanı yeniden anımsayarak anlattı.

   Müzik ve tiyatronun hayatının her evresinde olacağını söyleyen Tanverdi, meslek olarak video oyunu tasarımı yapmak istediğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75