banner6

Toprak Ana Günü hüzünlü geçti

banner37

Tüm müzik ve dans gösterileri iptal edildi

Toprak Ana Günü hüzünlü geçti
banner151 banner143

Ayşe BULUT

Mehmetçik Belediyesi tarafından bu yıl 2’incisi düzenlenen Toprak Ana Günü etkinliği Balalan köy meydanında yapıldı. Türkiye’de önceki gece meydana gelen terör olayından dolayı etkinlikteki tüm müzik ve dans gösterileri iptal edildi.

Mehmetçik'ten bir grup bisikletleri ile Balalan'a geldi.

Kortejin etkinlik alanına gelmesinin ardından tören, Türkiye’deki terör saldırısında ölenlerin anısına saygı duruşu ile başladı.

Etkinlikte Kıbrıs'a özgü 138 yemek ve tatlı çeşidi, 18 çeşit de sadece garovolli yemeği yapıldı.

Mehmetçik'te ilk kez üretilen siyah zivaniya da tanıtıldı.

Etkinliğe Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, Cittaslow Genel Başkan Yardımcısı ve Türkiye'deki Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Cittaslow Genel Başkanı Stefano Pisiani, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, milletvekilleri, belediye başkanları, bölge muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Balalan Köy Muhtarı Turgut Özbaylı, açılış konuşmasında, Türkiye’deki patlamadan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirerek, şehitlere Allah'tan rahmet diledi.

Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli de Türkiye’de meydana gelen patlama nedeniyle gündeki eğlenceli ve müzikli etkinliklerin iptal edildiğini ifade etti. Böylesi terör olaylarının son bulmasını ve bir daha yaşanmamasını diledi.

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman da Türkiye’de meydana gelen terör olayında hayatını kaybedenlere başsağlığı dileyerek, çok üzgün olduğunu ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2016, 08:29
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104