Üç yönetmenli “Vaka Üstüne Vaka”nın çekimleri tamamlandı

banner37

Polisiye-suç-gizem üçlemindeki filmin yapımcılığını Oya Kutsal yapıyor

Üç yönetmenli “Vaka Üstüne Vaka”nın çekimleri tamamlandı
banner99

Murat OBENLER

Ogan Güntem’in senaryosunu yazdığı ve Mustafa Ersenal ,Mustafa Benter, Mahmut Ersin Altay’ın ortak yönetmen olarak yer aldığı polisiye-suç-gizem üçlemindeki “Vaka Üstüne Vaka” filminin  çekimleri tamamlandı. Bir Oya Kutsal yapımı olan ve Girne bölgesinde bu yaz çekimleri tamamlanan filmin bir sosyal sorumluluk projesi olma özelliği de bulunuyor.

Yönetmen Yardımcılığını Ahmet Benter’in Set Amirliğini Ruslan Elizade’nin, makyözlüğü Leyla Çağ’ın  yaptığı filmde geniş bir  oyuncu kadrosu yer alıyor.

Başrollerinde Serkan Soyalan, Hamide Gül Dağkıranlar, Asya Eminoğlu ve Ogan Güntem’nin yaptığı filmdeTuğcehan Ören, Evren Mercimekci,Sibel Özmenek,Erkut Coşkuner,Serhat Müderris, İrada Fahri, Seçil Yıldırım, Çağla Kılıç, Maya Kılıç, Ruslan Elizade, Sarp Ulaş Akkaya, Doğukan Kıvılcım Besimler,Oya Kutsal ,Aydın Çınaroğlu, Uğurcan Köse, Aykut Gürler, Semra Keçeli, Mete Özdoğdu, Feride Aşık, Eda Kırar ve Sinan Oğuz Demir de rol alıyor. Usta tiyatrocu Derman Atik ise filmde konuk oyuncu olarak yer alıyor.

Kutsal: “Amaç her şeye rağmen üretmek, yaratmak ve ülke için birlik olmaktır.”

Yapımcı Oya Kutsal filme ilgili, “Bu film, bir çok hayalin yıkıldığı bir dünyada, hayal kurmaktan bile korktuğumuz bir ülkede senaryo yazan, en büyük hayali bir filmde oynamak olan, sahne arkasını merak eden ve hep sahne makyajı yapmak isteyen gençlerin bir araya geldigi ve onlara, bu yolculuklarında, destek vermek icin gecesini gündüzüne katan yetişkinlerin hikayesidir. Film üç önemli yönetmenin gönüllü katkılarıyla çekiliyor.

Mustafa Ersenal, Mustafa Benter ve Mahmut Ersin Altan, özgün bakış açılarıyla, kendi sorumluluklarında olan sahnelerde, farklı bakış açılarını sentezliyorlar.

Bu anlamda ülkemizde, belki de dunyada, bir ilk gercekleşiyor. Bu projede herkes gönüllüluk ilkesiyle beraber. Ve amaç her şeye rağmen üretmek, yaratmak ve ülke için birlik olmaktır.

Bununla beraber film olgusunun Kıbrıs'ta da her şeye rağmen var olabileceğini göstermek ve bir gün dünyaya Kıbrıs Türk sineması kavramını armağan edebilmektir.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75