banner6

Üreten gençler gururlandırdı

banner37

Lefkoşa Gençlik Merkezi Birliği bahçesinde stantlar kuruldu, zanaattan sanata geniş yelpazede yaratıcı üretimler sergilendi

Üreten gençler gururlandırdı
banner8

Başbakanlık Gençlik Dairesi, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ile Gençlik Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği ‘Üreten Gençler Buluşması’ yapıldı.


18-35 yaş aralığındaki gençlere üretimlerini sergileme ve toplumla paylaşma fırsatı veren proje kapsamında, gençler Lefkoşa’daki Gençlik Merkezi Birliği (Kızılbaş Kilisesi) bahçesinde kurulan stantlarda ve sahnede zanaattan sanata geniş bir yelpazede yaratıcı üretimlerini sergiledi.


Etkinlikte toplamda 112 genç katılımcı üretimlerini sergiledi.

banner134


Etkinliğin açılışına Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Başbakan Ersan Saner, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, HP milletvekili Kudret Özersay, Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, TİKA Lefkoşa Temsilcisi Havva Pınar Özcan Küçükçavuş, Başbakanlık Gençlik Dairesi Müdürü Hasan Eren ile çok sayıda vatandaş katıldı.


İki gece boyunca (cuma-cumartesi) halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilen ‘Üreten Gençler Buluşması’, üreten gençlerin birbirleriyle buluşmaları, işbirliği yapabilmeleri ve toplumla bütünleşmelerine de olanak sağladı.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2021, 18:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88