banner6

Usta oyuncu Oya Başar'a onur ödülü verildi

banner37

Dünya Tiyatrolar Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte ünlü tiyatro sanatçısı Oya Başar'a onur ödülü takdim edildi.

Usta oyuncu Oya Başar'a onur ödülü verildi
banner150

banner150

banner99

Dünya Tiyatrolar Günü, Oya Başar ve Ebru Kural'ın sahneye taşıdığı "Plastik Aşklar" isimli oyunla kutlandı. Bir tarafta eğitimli, kültürlü, hayatla eğlenebilen bir kadının, diğer tarafta çekingen, kendini savunmaktan korkan, geleneklerden bihaber saf bir kadının sahneye taşındığı oyun, Kartal Soğanlık Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.

Ali Cüneyd Kılcıoğlu tarafından yazılan ve Orçun Ucal tarafından yönetilen oyundan önce ise Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle hazırlanan Ulusal ve Uluslararası Tiyatro Manifestoları okundu. 

Usta oyuncu Oya Başar'a onur ödülü verildi - 1

Tiyatro oyuncuları Gökçe Aktaş ve Gökay Çardaklı tarafından okunan her iki metin de seyirciden büyük alkış aldı. 90 dakika süren ve seyircileri zaman zaman kahkaha krizlerine sokarak zamane ilişkileri ve aşk kavramı üzerinde düşünmeye sevk eden tek perdelik oyun, seyircinin büyük beğenisini kazandı.

Usta oyuncu Oya Başar'a onur ödülü verildi - 2

ONUR ÖDÜLÜ TAKDİM EDİLDİ

Oyunun bitiminde ise Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Başkan Vekili Mustafa Oktay Aksu tarafından  Oya Başar'a onur ödülü takdim edildi.

Usta oyuncu Oya Başar'a onur ödülü verildi - 3

Aksu, geçmişten beri toplumsal yaralara da parmak basan rolleri ile Türk tiyatrosunun önemli isimlerinden Başar'ı, Kartal'da ağırlamaktan ve ödül vermekten onur duyduğunu ifade etti. Ebru Kural ve Oya Başar'a buket de takdim eden Aksu, seyircilere de teşekkür etti. ​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104