Vücudumda görünmez kanatlar varmışçasına özgür ve mutlu hissettim

banner37

Genç Yetenekler-31

Vücudumda görünmez kanatlar varmışçasına özgür ve mutlu hissettim
banner90
banner8

Aliye ÖZENCİ

Ülkemizde kendini sanatın çeşitli alanlarında geliştiren birçok genç yeteneğimiz var. Küçük yaşlardan sanata merak salan bu gençlerimiz, aldıkları eğitimlerle, kendi çabalarıyla yeteneklerini geliştirerek bugün önemli başarılara imza attı. KIBRIS, sizlere adı bir yerlerde saklı kalmış “Genç Yeteneklerimizi” tanıtıyor. Yazar ve tiyatrocu İzel Seylani’nin yardımıyla sosyal medya üzerinden ulaştığımız gençler, hem kendi serüvenlerini anlattı hem de sanata meraklı gençlere mesajlar verdi.

Fatma Şimâl Ozanalp, ilk kez tiyatro sahnesine çıktığında hissettiklerini unutmuyor:

Vücudumda görünmez kanatlar varmışçasına özgür ve mutlu hissettim

   Fatma Şimâl Ozanalp, 16 yaşında, Gazimağusa Türk Maarif Koleji öğrencisi…

   Tiyatroya, kitap okumaya, bilimle ilgili araştırma yapmaya, halk ve modern dans türlerine meraklı olan genç yetenek, özellikle sahnede olmayı çok sevdiğini vurguladı.

   Ozanalp, sahnede hissettiği ve unutamadığı duygularını şöyle ifade etti:

   “Işığın yüzüme vurduğu ilk andan itibaren, vücudumda görünmez kanatlar varmışçasına özgür ve mutlu hissettiğimi, ömrüm boyunca unutamayacağım”.

   Tiyatroya olan ilgisi ise, başta anneannesi olmak üzere, tüm ailenin sanata olan düşkünlüğü ve sevgisiyle olan Ozanalp, küçük yaşlarda izlediği tiyatro oyunlarında, “Kendimi hep sahnede hayal eder ve orada olmanın ne kadar büyüleyici olacağını düşünürdüm” diyerek,  ailesinin kendisine aşıladığı tiyatro sevgisi ve desteğiyle Güney Mesarya Halk Tiyatrosu’na yazıldı.

   Katıldığı çalışmalarda tiyatronun kendisine sayısız şeyler kattığını belirten Ozanalp, “Ama en önemlileri; biriktirdiğim anılar, edindiğim tecrübeler ve benzersiz bir aile olduğumuza inandığım Güney Mesarya Halk Tiyatrosu ekibidir” dedi.

   Ozanalp’ın ilerleyen yıllarda, sanat ile iç içe yaşamak, özellikle tiyatro alanında eğitimlerine devam edip, profesyonel olmak istediğini söyleyerek, “Kendimi sanattan uzak bir yaşam içerisinde düşünmek anlamsız geliyor” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75