Yönetmen Yeliz Şükrü'ye Marsilya'dan ödül

banner37

“Fetine’yi Ararken” Fransız seyircinin de takdirini topladı

Yönetmen Yeliz Şükrü'ye Marsilya'dan ödül
banner90
banner99

Murat OBENLER

banner134
Yeliz Şükrü'nün yazıp yönettiği ve Ulusal Görsel-İşitsel Enstitü'nün sponsorluğunu yaptığı “Fetineyi Ararken” belgeseli uluslararası alandaki 2. ödülünü Fransa’dan aldı. “Fetineyi Ararken” belgeseli bu yıl 22 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Fransa’nın Marsilya şehrinde 22. kez düzenlenen PriMED Marsilya Festivali’nde yer aldı ve Akdeniz Anıları kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Merkezi Marsilya'da bulunan CMCA PriMED tarafından organize edilen festival hem belgesel filmlere öncelik vermeyi amaç ediniyor hem de görsel-işitsel yapımcılarla diğer festivallerden gelenleri bir araya getirmeyi amaçlıyor. Her sene yüzlerce filmin elemelerine katıldığı festivalde sadece on filme ödül verildi. 28 Kasım Çarşamba günü Marsilya’da gösterimi yapılan ve çok beğeni toplayan filmin sonrasında yönetmen Şükrü’yle birlikte belgesel filmin başkarakteri ve anlatıcısı Pembe Menteş'in de katılımıyla bir soru-cevap gerçekleştirildi.

Festivalde Akdeniz Anıları kategorisinde birincilik ödülüne layık görülen filmin yönetmeni Şükrü ve belgesel filmin başkarakteri ve anlatıcısı Menteş ödülünü festivalin kapanış töreninde festival yöneticilerinin elinden aldı.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75