Zamanı; beklerken değil yaşamın ve anın tadını çıkararak geçirin

banner37

Çatalköy Belediyesi Tiyatro Su, “21.15 Treni” oyununu Girne’de sahneledi

Zamanı; beklerken değil yaşamın ve anın tadını çıkararak geçirin
banner90

Murat OBENLER

banner9
Çatalköy Belediyesi bünyesindeki Tiyatro Su’nun 12. oyunu olan “21.15 Treni” Girne Belediyesi’nin “Kültür Sanat Etkinlikleri” çerçevesinde Girne Belediyesi Oda Tiyatrosu’nda sahneledi.

Toygun Orbay’ın yazdığı, yönetmenliğini Çatalköy Belediyesi Sanat Yönetmeni Derman Atik’in yaptığı oyunda, Cenk Gürçağ, İlkşen Varoğlu Atik, Soner Eminağa ve Mehmet Saygıer rol alıyor. Oyunda, Işık tasarımcısı Mahir Köksal, reji asistanı Dilek Kurnaz, ışık uygulamacısı Ömer Kadiroğlu ile suflöz Lamia Fikretler de yer alıyor. Girneli tiyatroseverlerin büyük ilgi gösterdiği oyunda Oda Tiyatrosu tamamen dolarken oyun sonrasında Girne Belediyesi Meclis Üyesi Khaled El Haj yönetmen Derman Atik ve oyunculara birer çiçek takdim etti.

İnsanın beklemekte olduğu şeylerin olmasını beklerken geçen zamanı ve kaçırdığı şeyler üzerine iki kişinin “21.15 Treni”ni bekledikleri istasyondaki karşılaşmalarını sahneye koyan tek perdelik oyun, insanın kaçırdıkları şeyler, hayatın tadını çıkarma, insanın hayatta yaşadıklarına olumlu bir gözle bakmasını seyirciye aktarıyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108