Lefke fırsat tepti

   Maçın mutlak favorisi Yenicami görülürken, Lefke karşısında bir puanı zor kurtaran tarafta onlar oldu. Ligde üçte üç yaparak zirve mücadelesinde istediği skorları yakalayan siyah beyazlı ekip, 1 puanı bulunan mor-beyazlı ekip karşısında resmen ecel teri döktü.

   Karşılaşma öncesinde maç kadrolarına baktığım zaman Yenicami takımının yedek kulübesindeki oyuncu sayısının son 6 sezonun en zayıf kadrosunu olduğu gerçeği varken, buradan oyuna giren oyuncuların dün gece alınan bir puanda katkısı büyük oldu. Ama yine de 21 kişilik maç kadrosuna Yenicami gibi bir takımın 17 oyuncu yazdırması bu takıma yakışan bir durum olamaz. Yenicami’de bazı oyuncular gerçekten oyun disiplininden uzak oynarken, bazıları da bencil davranarak kazanılan topları ezdiler. Çok güzel bir gol atmasına karşın Abaka karşılaşma boyunca çalım sevdasına girmesine müsaade eden Özgü Bayraktar’ın performansı bana göre çok düşüktü. Bizler oturarak maçı izlerken, oda bizden farklı olarak ayakta sadece izledi ve gerekli uyarıları yapmadı. Özgü hoca şunu iyi bilmelidir ki; öğretmek sadece idmanla olmaz bir müsabaka esnasında da yapılan uyarılar oyuncuların öğrenmelerine neden olabiliyor. Geçtiğimiz sezonlardan beridir devam eden pas hatalarına bir türlü engel olamadıkları gibi rakibi küçümsemenin bedelini az kalsın daha ağır bir şekilde ödeyebilirlerdi.

   Karşılaşmada Lefke 6. dakikada Yılmaz Şipal’ın attığı akıl dolu golle öne geçti. Bu dakikada daha uyanamayan Yenicami bir anda kalesinde golü gördü. Bu andan itibaren düzelirler diye bekleyen herkes adeta hayal kırıklığı yaşadı. Bunda tabii ki Lefke’nin de hakkını yememek gerekiyor. Sahada çok koşan, mücadele eden ve ne istediğini bilen taraf olarak rakibini rahatsız eden bir oyun sergileyerek bunu ikinci golle süslemesini bildiler. Lefke takımı özellikle 70. dakikadan sonra çok yoruldu ve oyuncular birçok kez kendini yere bırakarak sürenin geçmesini istediler. Kazanabilecekleri bir maçı son 10 dakika kadar dayanıp önce Abaka’nın güzel golüne sonrada genç Hasan Çelik’in golüne engel olmayarak bir puana razı oldular. Lefke karşısında alınan bir puana akşamki oyunla sevinmesi gereken Yenicami’nin ligde bu oyunu ile şampiyonluk yarışı içerisinde olması mümkün değildir. Hem kadro olarak son yılların en zayıf kadrosuna sahip oldukları için hem de geçmiş yıllara oranla oyun disiplinin den çok daha fazla kopmalarını gösterebiliriz. Lefke ise dün geceden sonra eğer işi biraz daha ciddi alır ve fizik kondisyonunu artırsa ligde korkulu günlerden uzak bir şekilde yoluna devam eder.

YORUM EKLE

banner107

banner75