20 farklı ülkeden katılımcı var

banner37

Merit Bridge Festivali’ne ilgi yoğun

 20 farklı ülkeden katılımcı var
banner90
banner8

Kıbrıs’ın ilk ve tek uluslararası briç turnuvası olan Merit Bridge Festival’in altıncısı Merit Royal Premium Hotel’de yapılıyor.


Banu Şener Ercin’in organizatörlüğünde gerçekleşen Merit Bridge Festival, 7 Ekim Pazartesi günü Merit Royal Premium Balo Salonu’ndaki “hoş geldiniz kokteyliyle”, Türk ve yabancı katılımcılara “merhaba” dedi.


Open Pairs ve Mixed Pairs olarak iki farklı kategoride oynanan Briç Festivali, 20 farklı ülkeden 150’den fazla briçseverin katılımıyla gerçekleşiyor. Konukların “Mini Dünya Bridge Şampiyonası” adını verdikleri Merit Bridge Festival, her geçen gün popülaritesini artırarak misafirlerin festivale katılmak için Nisan ve Ekim aylarını iple çektiği geleneksel bir turnuvaya dönüştü.


banner134
Merit Royal Premium Hotel’de düzenlenen ve yoğun ilgi gören festivale katılanlar arasında briç dünyasının en tanınmış ve en başarılı isimlerinden Dünya Şampiyonu Zia Mahmood, Türkiye Briç Federasyonu Başkanı Nafiz Zorlu, Avrupa ve Dünya Briç Şampiyonu Alfredo Versace (İtalyan), Dünya Şampiyonu Dominik Filipowicz (Polonyalı), Dünya Şampiyonu Sally Brock (İngiliz), Dünya Şampiyonu Giorgio Duboin (İtalyan), Dünya Şampiyonu Jacek Kalita (Polonyalı), Dünya Şampiyonu Jacek Pszczola (Polonyalı), Dünya Şampiyonu Marion Michielsen (Hollandalı) ve Dünya Şampiyonu Michal Klukowski (Polonyalı) yer alıyor.


Katılımcılar festival süresince dünya çapında ünlü birçok briç oyuncusu ile kıyasıya yarışırken aynı zamanda Merit ayrıcalığı ile keyifli bir tatil yapma fırsatı da buluyor.


Ülkemizin tanıtımında önemli rol oynayan uluslararası Merit Bridge Festival, bu akşam düzenlenecek gala gecesi ve ödül töreniyle sona erecek. 4 günlük mücadelenin ardından başarılı olan oyunculara ödül töreninde 35 bin dolardan fazla ödül dağıtılacak. Festival, canlı müzik eşliğinde düzenlenecek çok özel gala gecesiyle bol eğlenceli bir kapanış yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2019, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75