banner6

2022 Kainat Güzeli seçildi

banner37

2022 Kainat Güzeli seçildi
banner99

2022 Kainat Güzellik Yarışması (2022 Miss Universe) sonuçlandı. ABD’nin New Orleans şehrinde düzenlenen yarışmada birinci seçilen R’Bonney Gabriel, kimliğiyle Kainat Güzellik Yarışması tarihine geçti. Yarışmacılardan birinin annesinin jüride yer aldığı söylentisi torpil tartışmalarını gündeme getirdi. Peki, yarışmada Türkiye'yi temsil eden Aleyna Şirin kaçıncı oldu? İşte yeni Kainat Güzeli ve Kainat Güzellik Yarışması'na dair ayrıntılar...

Dünyanın en önemli güzellik yarışmalarından biri olarak kabul edilen Miss Universe'in finali ABD’nin New Orleans şehrinde yapıldı. Yeni kainat Güzeli de yarışmaya ev sahipliği yapan ükeden, ABD'den çıktı.

2022 Kainat Güzeli ya da 2022 Miss Universe tacını giyen isim, yarışmaya ABD adına katılan 28 yaşındaki R'Bonney Gabriel oldu.
Gecede Venezuelalı Amanda Dudamel ikinci, Dominik Cumhuriyeti’nden Andreina Martinez de üçüncü oldu.

EVLİ VE ÇOCUKLULARA DA İZİN VERİLDİ
Bu yıl ilk kez Miss Universe yarışmasına katılacak kişilerin evli ve çocuklu da olabilmelerine izin verildi. Geçmişte güzellik kraliçelerinin daha önce evlenmemiş ve çocuk doğurmamış olmaları çok katı bir kural olarak uygulanıyor ve böyle bir durumun ortaya çıkmasıyla taç güzellerden geri alınıyordu. Ancak bu yeni kurala rağmen ülkeler kendi yarışmalarında birinci seçilen güzelleri bu yarışmaya gönderdiği ve hâlâ bu kuralı geçerli saydığı için yarışmada hiç evli ya da çocuklu güzel yoktu.

ALEYNA ŞİRİN DERECEYE GİREMEDİ
Yarışmada Türkiye'yi temsil eden Aleyna Şirin ilk 16'ya kalamadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104