banner6

ABD, 2,2 Milyar dolarlık koronavirüs hapı aldı

banner37

Birleşik Devletler, Merck’in yeni geliştirdiği koronavirüs haplarından satın almakta gecikmedi

ABD, 2,2 Milyar dolarlık koronavirüs hapı aldı
banner99

Şirketler Salı günü yaptığı açıklamada, ABD hükümetinin Merck & Co Inc (MRK.N) ve ortak Ridgeback Bioterapötiks tarafından yapılan COVID-19 hapından 1 milyar dolar daha satın alacağını söyledi.

Haziran ayında hükümet 1,2 milyar dolara 1,7 milyon molnupiravir almayı kabul etti ve şimdi 1,4 milyon hap daha fazla satın almak için seçenekleri değerlendiriyor.

İlaç, geçen ayki veriler, hastalığın erken döneminde verildiğinde, şiddetli COVID-19 geliştirme riski en yüksek olanlar için ölme veya hastaneye kaldırılma şansını yarı yarıya azaltabileceğini gösterdiğinden beri yakından izleniyor.

Merck'in insan sağlığı iş birimi başkanı Frank Clyburn, "Molnupiravir, izin verilirse, bu pandemiyi sona erdirmek için ortak çabalarımızın bir parçası olarak COVID-19 ile savaşmak için mevcut aşılar ve ilaçlar arasında olacak" dedi.

COVID-19'lu insanları tedavi etmek için sınırlı seçeneklerle ABD hükümeti, geçen hafta yetişkinler için hastaneye yatış veya ölüm olasılığını %89 azalttığı gösterilen Pfizer Inc'in (PFE.N) rakip antiviral ilacından milyonlarca doz temin etti.

banner134

(Reuters)

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2021, 16:47
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104