banner6

Abdullah Öztoprak'tan 'Zayiçe' defilesi

banner37

Çatalköy Belediyesi’nin Erol Avgören Kültür Merkezi’nde düzenlemiş olduğu basın toplantısında yapılan açıklamada bu yıl “Kültür Sanat Günlerini Fitilledik” sloganıyla düzenlenecek olan 7. Beşparmaklar Kültür Sanat Günleri’nin 30 Eylül – 01 Ekim tarihinde yer alacağı duyuruldu

Abdullah Öztoprak'tan 'Zayiçe' defilesi
banner151 banner143

Basın toplantısında konuşan Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu, Beşparmaklar Kültür Sanat Günleri’nin 7’incisini düzenlemekten büyük mutluluk duyduklarını belirterek, bu yola çıkarken amaçlarının, Kıbrıs Türk kültürünü, sanatçılarını değerlerini yeni kuşaklara aktararak yaşatmak, bölgede yoğun olarak yaşayan yabancı vatandaşlar ve turistlere tanıtmak olduğunu vurguladı.

Hulusioğlu’ndan sonra söz alan, Çatalköy Belediyesi Kültür Sanat Koordinatörü Derman Atik de, Beşparmaklar Kültür Sanat Günleri etkinlikleriyle amaçlarının Kıbrıs Türk kültürünü, sanatını yaşatmak, tanıtmak ve gelecek nesillere aktarmak olduğunu vurguladı.

Modacı Abdullah Öztoprak ise, ülke kültürü sanatı sanatçı ve değerlerinin tanıtılıp yaşatılmasına çok önemli katkı koyan bu organizasyonda yer almaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, Kıbrıslı Türklerin, kendi kültürüne, değerlerine sahip çıkmasının önemine vurgu yaptı. Üretkenlikten uzaklaşan Kıbrıs Türk Halkının, tüketerek tükenme noktasına geldiğini dile getiren Öztoprak,  Kıbrıslı Türklerin daha üretken olmaya, kendi değerlerine kültürüne geçmişine sarılmaya ve yeniden sevgiyle birbirine kenetlenmeye ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2016, 09:40
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104