banner6

Adana 'Rüya'yı çok sevdi

banner37

Kıbrıslı yönetmen Derviş Zaim’in 10. filmi Adana Film Festivali’nde seyirciyle buluştu

Adana 'Rüya'yı çok sevdi
banner150 banner151 banner143

Murat OBENLER /ADANA

   Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 23’üncüsü düzenlenen Uluslararası Adana Film Festivali’nde Ulusal Uzun Metraj Yarışma kategorisinde Kıbrıslı Türk yönetmen Derviş Zaim’in son filmi “Rüya” prömiyerini Adana’da yaptı.

   Aynı kategoride Çağdaş Çağrı’nın “Geçmiş”, Kıvanç Sezer’in “Babamın Kanatları” ve Yüksel Aksun’un “İftarlık Gazoz” filmleri seyirci karşına çıktı.

“Rüya”yı görmek isteyenler salona sığmadı

   Ülkemizin başarılı yönetmeni Derviş Zaim'in imzasını taşıyan "Rüya" filmi bu yıl Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yarışacak 12 filmden biri olarak seyirci karşısına çıktı. Salon filmi görmek isteyen sinemaseverlere mekan yetersiz kaldı.

   Gizem Akman, Dilşad Bozyiğit, Gizem Erdem ile Mehmet Ali Nuroğlu’nun başrollerini oynadığı filmin Adana’da gerçekleşen galasına sinemaseverler yoğun ilgi gösterirken salondaki basamaklar bile seyircilerle doldu.

   Mimari sanatını geçmiş (gelenek) ile bugünü ele alarak bunu İstanbul’da yaşayan bir kadın mimarın özgürleşme mücadelesiyle birlikte anlatan film, Derviş Zaim’in 10. uzun metraj eseri olarak seyirciyle buluştu. Gösterim sonrasında seyircilerden gelen soruları yanıtlayan Zaim ve oyuncular, ilk kez beyazperdede gördükleri filmden çok memnun olduklarını kaydetti.

   Oyuncular, Zaim ile çalışmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi. Yönetmen Derviş Zaim de sinemanın mitler ve menkıbelerin bir yol bulabileceğine değinerek bu filmde bunu yapmaya çalıştığını söyledi. Yedi Uyuyanlar Efsanesi’ne (Ashab-ı Kehf) de filminde yer veren Zaim, hem geçmiş ve bugünkü değişen mimari hem de Sine karakterinin rüyalar sonucunda değişen davranış şekillerini yansıtıyor.

Wilma Elles de “İftarlık Gazoz”u izledi

   Kısa film jürisinde de olan oyuncu Wilma Elles, ulusal yarışma filmlerinden olan Cem Yılmaz’ın da başrollerinden birini canlandırdığı “İftarlık Gazoz” filmini izledi.

Cem Yılmaz’a ilgi büyüktü

   Filmin festival gösterimine katılmak için Adana’ya gelen komedyen Cem Yılmaz, film öncesinde ve sonrasında hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaşırken onlarla bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2016, 12:24
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110