Ahmet Sönmezler’den yine muhteşem bir albüm: RESURRECTION (Diriliş)

banner37

Ahmet Sönmezler’den yine muhteşem bir albüm: RESURRECTION (Diriliş)
banner90
banner99

Doç. Dr. Ahmet Sönmezler, RESURRECTION (Diriliş) isimli 2. Stüdyo Albümünü 28 Mayıs’ta tüm Dijital Müzik Platformlarında müzik ve sanat severle buluşturdu. Sönmezler’in 6 orjinal bestesinden oluşan ve Orchestral Progressive Rock tarzında olan bu albüme (Spotify, Apple Music, iTunes, Youtube, Deezer, Pandora ve Tidal gibi) birçok Dijital Müzik platformlarından ulaşılabilinmektedir.

Resurrection, bir kahramanın hayatını, duygularını, yaşamışlıklarını, kötülüğe ve haksızlığa karşı olan isyanlarını, haykırışlarını ve nihayetinde küllerinden doğup dirilişini konu alıyor. Ahmet Sönmezler’in, babası Musa Sönmezler’e ithaf ettiği albümün Mastering ve Mixing’i Amerika’nın  Chicago eyaletinde ses mühendisi Matthew James Dougherty, kayıtları ise Lefkoşa’da Re-Chord stüdyosunda Ahmet Güvenler ve Kutay Alicik tarafından yapıldı.

banner134
Doç. Dr. Sönmezler’in Resurrection albümünün orkestrasında ise ülkemizin tanınmış ve başarılı müzisyenlerinden Nihat Ağdaç (keman), Fuat Kutrafalı (davul), Ahmet Evan (bas), Eril Cambaz (tenor), Cahit Kutrafalı (bas gitar), Sermin Töre (soprano), Sinem Sadrazam (viyola), Püren Eda Gözer (viyolonsel), Hüseyin Kırmızı (klavye), Eren Akgün (trombon) ve Hikmet Altunbaşlıer (trompet) yer alıyor.

Albümün tüm fotoğraflarını Kerim Belet, albüm dizaynı ve sanat tasarımını Murat Zengi ve 3D video tasarımını ise Olgaç Öke üstlendi. CD Baby etiketiyle yayınlanan Resurrection isimli albüm pek yakında konserler zinciri ile siz değerli müzik ve sanat severlerin huzuruna çıkmaya hazırlanıyor.

Doç. Dr. Ahmet Sönmezler ve yeni albümü Resurrection (Diriliş) hakkında daha fazla bilgi almak için  www.ahmetsonmezler.com  www.instagram.com/ahmetsonmezler www.facebook.com/sonmezlerahmet.guitarist sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75