“Almond” iyileşti, denize uğurlandı

banner37

Meritta Deniz Kaplumbağaları Rehabilitasyon Merkezi, bir kamplumbağayı daha sağlığına kavuşturdu ve sanatçı Koray Avcı’nın katılımıyla onu doğal hayatına uğurladı

“Almond” iyileşti,  denize uğurlandı
banner99

   Merit International Hotels bünyesinde bulunan Meritta Deniz Kaplumbağaları Rehabilitasyon Merkezi, yaralı deniz kaplumbağalarını tedavi ve rehabilite edip tekrardan doğalarına kavuşturuyor. Ayrıca, toplumda deniz kaplumbağaları ve doğaları hakkında farkındalığı artırmak için de birçok proje gerçekleştiriyor.

   Yaklaşık 15 aydır hizmet veren merkez, geçtiğimiz günlerde bir anne deniz kaplumbağasını daha tedavi edip, yumurtalarını da kurtararak önemli bir başarıya imza attı.

   Lapta bölgesinde balıkçılık yapan Fehmi Korkmaz’ın ağlarına takılan “Almond” isimli Chenolia mydas türü yeşil deniz kaplumbağasının ilk muayenesinin ardından kabuğunda ciddi derecede yumuşama olduğunu tespit eden uzmanlar, Almond’u sağlığına kavuşturup, tekrardan özgürlüğüne kavuşturdu.

   Birçok ünlü ismin ziyaret ettiği merkezi, sanatçı Koray Avcı da gezdi ve merkez tarafından sağlığına kavuşturulan 16. Kaplumbağa olan Almond’un denize geri bırakılma törenine eşlik etti.

   Merit Otelleri Sosyal Sorumluluk Projeleri Müdürü Silem Sargın Kara, “Sağlığına kavuşan ve deniz hayatı için tekrardan hazır olan her birey ile mutluluğumuz katlanarak artıyor. Aslında bizler, bir deniz kaplumbağasını değil onların popülasyonlarını da kurtarıyoruz. Özellikle bir dişi kaplumbağayı doğaya tekrardan kazandırabilmek demek gelecek nesilleri de kurtarabilmek demektir. Onları tekrardan denize geri gönderdiğimizi bu güzel anlarda bizlere eşlik eden herkese teşekkürlerimizi borç biliriz” dedi.

   Sanatçı Koray Avcı da, tedavi altındaki deniz kaplumbağalar hakkında bilgi edinerek, büyük heyecan duyduğunu ifade ederek projede emeği olan herkese teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75