'Ayla' ödülleri ikiledi

banner37

Türkiye’nin Oscar adayı “Ayla” bir yandan Türkiye’de vizyonda fırtına gibi eserken bir yandan da katıldığı uluslararası festivallerden ödüllerle dönüyor

'Ayla' ödülleri ikiledi
banner8

Açılış Filmi olarak yer aldığı Uluslararası Asya Film Festivali’nde izleyicilerin oylarıyla “En İyi Film” seçilen “Ayla”  Türkiye’de gişede gösterdiği başarıyı yurtdışında da tekrarlıyor.

banner134

Oscar yolundaki çalışmalar aralıksız sürüyor

Kahramanlarının hala hayatta olduğu, gerçek bir hayat hikayesini beyazperdeye aktaran film Türkiye’nin Oscar adayı olarak rakipleri arasından sıyrılıp ilk 5 film arasına girmek üzere çalışmalarını sürdürüyor.

 

İzleyici Ayla’yı sevdi


Oscar öncesi katıldığı uluslararası festivallerde Türkiye’yi en iyi şekilde temsil eden film festivallerden ödülsüz dönmüyor.


Güney Afrika’da düzenlenen Cape Town Uluslararası Film Festivali’nde Mustafa Presheva ile En İyi Kurgu Yönetmeni Ödülü’nün sahibi olan film, şimdi de Uluslararası Asya Film Festivali’nde izleyicilerin oylarıyla “En İyi Film” seçildi.

 

İzleyiciler gözyaşlarına boğuluyor


Kore Savaşı sırasında Astsubay Süleyman Dilbirliği’nin ölümden kurtardığı ve Ayla adını verdiği minik bir kız çocuğunu kızı gibi sahiplenmesi, savaş sürerken ayrılmak zorunda kalıp yarım yüzyıl sonra bir araya gelmelerini anlatan, yapımcılığını Mustafa Uslu’nun üstlendiği, Can Ulkay’ın yönettiği film savaşın en acılı halini evrensel ve zamansız bir sevgi hikayesine dönüştürüyor. Film ülkemizde de büyük ilgi görürken filmdeki duygu yüklü sahneler sırasında seyirciler gözyaşlarına hakim olamıyorlar.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2017, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75