banner6

Balmumu Heykel Sergisi yarın açılıyor 

banner37

Kuzey Kıbrıs’a yatırım yapmaya devam eden 1001 Grup, ada turizmi ve eğitimine büyük katkı sağlayacak “Balmumu Heykel Müzesini” Martı Management katkılarıyla 1001 Airport Mall’da hayata geçiriyor

Balmumu Heykel Sergisi yarın açılıyor 
banner150

banner150

banner99

‘Kiminle tanışmak istersin?’

M. Kemal Atatürk, Rauf R. Denktaş, Recep Tayyip Erdoğan, Vladimir Putin, Yavuz Sultan Selim, Hitler, Michael Jackson, Madonna ve Zeki Müren gibi tarihin önemli isimleri, devlet adamları ve sanat dünyasının unutulmazlarıyla toplamda 26 balmumu heykeli meraklılarını, 1001 Airport Mall Balmumu Müzesi’nde bekliyor.

Balmumu heykel sanatı, dünyada ilk kez Avrupa’da, ortaçağ döneminde, ölülere duyulan saygı ve esrarengiz törenler düzenlemek amacıyla başladı.

Zaman içerisinde yenilenen ve çeşitlendirilen bu sanat, tarihin ünlü simalarıyla bizleri buluşturuyor.

Sergide yer alan balmumu heykeller, dünyaca ünlü St. Petersburg Balmumu Heykel Müzesi sanatçıları tarafından çalışıldı. Bir heykel üzerinde 8 ile 15 sanatçı, bir buçuk ile üç ay boyunca uğraştı.

Balmumu heykel sergisi, toplumda kültür-sanat bilinci, tarih bilinci ve sevgisi aşılamakta. Ayrıca öğrencilerin eğitiminde görsel ve uygulamalı eğitime destek sağlamakta, muhakeme güçlerini ve motivasyonlarını artırmaktadır.

 Türkiye’nin ilk Balmumu Heykel sergisini Kıbrıs’a getiren 1001 Airport Mall, Ocak 2017’ye kadar sürecek müzenin kapılarını yarın ziyaretçilerine açacak.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2016, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104