Başarıya giden yol çok çalışmak

banner37

Başarıya giden yol çok çalışmak
banner90
banner8

Fatma YÜKSEK


Kamera önüne geçtiği zamanki özgüveniyle, duruşuyla asalet saçan, kendinde yarattığı kıyafet kombinasyonuyla bir foto modeli ve bir modacıyı aratmayan fakat aradığı aşkı eczacılıkta bulan sevgili Gülçin İncirli, Kıbrıs Yasemin Eki’ne çarpıcı açıklamalar yaptı

Müşterilerinin vazgeçemediği ve sürekli teşekkür mesajları attığı Gülçin İncirli kimdir? Geçmişten bugüne olan kısa biyografisini öğrenebilir miyiz?

18 Şubat 1976 Lefkoşa doğumlu olup hayatımın çok büyük bölümünü ailem Güzelyurt’ta ikamet ettiği için orada geçirdim. İlk, orta ve lise öğrenimimi Güzelyurt’ta tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesini kazanıp İstanbul yolculuğuma başladım.

Sağlık alanını neden seçtiniz? Sizi bu sektöre iten temel sebepler nelerdir?

Sağlık alanını seçmemin en büyük nedeni beni dünyaya getiren, yeryüzünde en sevdiğim kadın canım annem.

Annem 5 kardeşti (4 erkek 1 kız)ve hiç kız kardeşi olmadığı için Allah’tan hep iki kızı olsun, aralarında çok az yaş farkı olsun, biri eczacı biri de doktor olsun diye hep dua etmiş. Ailemiz 4 kişi Annem, Babam, ben ve benden 1 yaş ufak bir kız kardeşim var. O da annemin dilediği gibi çocuk doktoru oldu ve görevinin başında. yani beni sağlık sektörüne iten en büyük neden beni dünyaya getiren canım annem. Rabbim onu ve herkesin annesini, ailesini korusun ve başımızdan eksik etmesin .             

banner134

Eczacı olmasaydınız ne olurdunuz? ve bu ikinci seçeneği seçmeme sebebiniz nedir?


Eczacı olmasaydım kesinlikle moda tasarımcısı olmak isterdim. Kendimi bildim bileli olmak ve yapmak istediğim tek şeydi, kısmet olmadı. Giyinmek en büyük tutkum. Küçüklüğümden şu yaşıma kadar hep bir şeyler kesip değiştirip dikip giydiğimi biliyorum. Kendime göre değişik ve farklı şeyler hayal edip onları yaratmak ve kullanmaktan inanılmaz haz alıyorum. Sırf modadır diye hiç birşeyi giymedim hiçbir zaman! Ben hep giydiklerimin beni mutlu etmesine dikkat ettim.

Seçmeme nedenim ailem ama hiç önemli değil, iyi ki eczacılık okumuşum ve iyi ki adımın önünde bir eczacı etiketi var. Bu etiket ve bu meslek beni yapmaya başladığım günden beri hep besledi ve mutlu etti çünkü nacizane, elimden geldiğince, kendi öğrendiklerim doğrultusunda, insanlara yardım etmeyi , çare bulmayı  ve mutlu etmeyi çok seviyorum. Mesleğim de bunun büyük bir bölümünü yaşamama ve yaşatmama neden olan bir meslek, o yüzden şükürler olsun diyorum.

Beni diğer meslektaşlarımdan ayıran en büyük neden sanıyorum küçüklüğümden beri moda ve güzellik sektörüne olan tutkum. Bu tutkumu kendi adıma sürdürebilmek için ve içimdeki o aşkın devam etmesi , beni beslemesi ve sonuç olarak da mutlu, başarılı ve çevresine faydalı bir birey olabilmem için de nacizane eczanemde bu sektör üzerine daha çok ağırlık verdim. Dilerim başarılı ve çevreme faydalı olabiliyorumdur.

Bu soru çok güzel ve çok önemli bir soru bence Fatoş’um. Çok sevdiğim bir söz var ve ben onunla cevap vermek istiyorum; İnsan Sevdiği İşi Yaparsa , Hayatı Boyunca Çalışmazmış !

Belki bu iş benim hayalim değildi ama işimi çok severek yaptığımı biliyorum. İşime sevdiğim ve haz aldığım şeyleri katmaya çalışıyorum.

O yüzden gençlere öncelikle neyi hayal ediyorlarsa ve seviyorlarsa onu yapmalarını tavsiye ediyorum. Sevdiğiniz şeyi yaptığınız zaman yorgunluklar hep çok tatlı olur, başarılar daha hızlı gelir ve tabi ki çalışmak! Çalışmanın yaşı yok.. Severek yaptığınız ve çalışmaktan, pes etmekten, başarısızlıktan korkmadan attığınız her adım sizi ve ruhunuzu yolun sonunda hep güldürecektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75