Başkent Lefkoşa’ya hayat veren adam

banner37

Ülkemizin başarılı iş insanlarından Erdinç Küçükuncular Hayat Lefkoşa projesini KIBRIS’a anlattı.

Başkent Lefkoşa’ya hayat veren adam
banner90
banner99

KIBRIS Gazetesine özel açıklamalarda bulunan Küçükuncular yaklaşık bir yıldır korona virüs ile tüm dünya ve ülkemizin derinden etkilendiği söyleyerek ülke olarak sağlık ve ekonomiyi ayakta tutmamız gerektiğine değindi. Erdinç Kuçükuncular konuşmasına hayat devam ediyor kendimiz için, ailemiz için ülkemiz, vatanımız için ekonomiyi ve ülke insanının moralini en üst düzeyde tutmamız gerekiyor diyerek başladı.

“Doğduğum yer değil kök saldığım yer vatanımdır”

Yıllardır ülkeye yaptığı büyük yatırımlar ve fedakarlıklar ile tanınan Küçükuncular pandemi döneminde hem ülke inansının moralini en üst düzeye çekmek hem de ekonomiye hayat vermek için Hayat Lefkoşa projesini gerçekleştirmenin gururunu yaşadığını dile getirdi.

banner134
140 çalışanı ve bir çok sorumluluğunun yanı sıra 20 tane kira ödediği dükkan sahibi olduğunu hatırlatan Küçükuncular dükkan sahiplerinin bir kısmının kiraları %50 indirim yapmasına rağmen dükkan gelirlerinin kira ücretlerini dahi karşılayamadığı bu dönemde bu projenin hem ticaret yapanlar için hem de halk için büyük bir umut olduğunu ve sadece Lefkoşa’ya değil ayni zamanda KKTC’ye de hayat olacağına vurgu yaptı.

“Her şeyden önce sağlık “

Her şeyden önce sağlığın geldiğini ve bu projede bunu ön planda tuttuklarını dile getiren Küçükuncular çadır içerisinde sosyal mesafe uyarı levhaları anti bakteriyel jel noktaları gibi birçok önlemi aldıklarını ve duyarlı bir halk olduğumuzu dile getirerek ekonomi ve sağlığı bir anda iyi noktalara taşıyacağımıza olan inancını dile getirdi.

Küçükuncular sahip olduğu iş yerlerindeki demir başları bir araya getirerek çadır projesini 24 günde gerçekleştirdiklerini ve bu projeyle yanında çalışan kişilerinde durgunluktan sonra iş temposuyla morallerinin enerjilerinin yükseldiğini söyledi.

Erdinç Küçükuncular Cumartesi saat 10:00’da açılacak olan Lefkoşa Hayat çadırının gece saat 00:00 kadar açık olacağını ve talep olduğu süre boyunca kapılarını kapatmayacağının müjdesini verdi. Çadırda satılacak ürünlerin büyük bir kısmında %80’e varan indirimler olacağını söyledi. Küçükuncular sözlerini özellikle moral anlamında ülkeye hayat olacak projenin çadıra giren her ailenin her çocuğun çadırdan mutlu çıkacağına inanıyorum. Hayat Lefkoşa’ya giren krepte yiyecek Antep baklavası da bulacak, gollifada bulacak annesinin hersesini de bulacak sözleriyle tamamladı. 

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2020, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75