“Bebek beslenmesi” hakkında bilgi verdiler

banner37

Sağlıklı nesiller yetiştirmek amacıyla çalışan Nestlé Bebek Beslenmesi İş Birimi, Kıbrıs distribütörü İpekay ve Kıbrıs Türk Pediatri Derneği işbirliğiyle bebek beslenmesi, doğum sonrası bebek bakımı ve alerji hastalıklarının önlenmesinde beslenme stratejisi konularının ele alındığı 5.Kuzey Yıldızları toplantısını gerçekleştirdi

“Bebek beslenmesi” hakkında bilgi verdiler
banner90
banner99

Orhan İSMAİLOĞLU

70 sağlık profesyonelinin katıldığı toplantı, Kıbrıs Türk Pediatri Derneği ve Nestlé Bebek Beslenmesi İş Birimi yetkililerinin konuşmasıyla başladı.


Neonatoloji ve Yeni Doğan alanında uzman Prof. Dr. Ayhan Taştekin, “Doğum Sonrası Bebek Bakımı” üzerine en güncel bilgileri katılımcı doktor ve hemşirelerle paylaştı.


banner134
Uzmanlık alanı Çocuk İmmünoloji ve Alerjisi olan Prof. Dr. Nerin Nadir Bahçeciler “Alerji Hastalıklarının Önlenmesinde Beslenme Stratejileri” üzerine bir sunum yaptı.


Nestlé Bebek Beslenmesi Medikal Delegesi Zerrin Yalçın ise geliştirilmiş protein teknolojisi ile üretilen Sma Optıpro 3’ün özelliklerini katılımcılarla paylaştı.

  Bilindiği üzere, Henri Nestlé, 150 yılı aşkın süre önce dünyanın ilk hazır bebek mamasını geliştirdi ve anne sütü alamadığı için hayatını kaybetme riski olan bir bebeğin hayatını kurtardı. Bunun ardından temelleri atılan Nestlé, bugün de Bebek Beslenmesi İş Birimi ile yaşam için güçlü bir temel oluşturma hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75