banner6

Berlinale 'Django' ile açılacak

banner37

Berlin Film Festivali, 9 Şubat’ta 67. kez sinema dünyasını buluşturacak

Berlinale 'Django' ile açılacak
banner151 banner143

Dünyanın en önemli film festivallerinden olan Berlin Film Festivali (Berlinale) 9-19 Şubat 2017 tarihlerinde 67. kez sinema dünyasının buluşma noktası olacak.

Yılın ilk büyük festivali olması sebebiyle birçok filmin sektör ile ilk tanışma alanı olması bakımından da önem arz eden festival, Fransız yönetmen Etienne Comar’ın ilk yönetmenlik denemesi olan “Django” ile açılacak.

Caz efsanesi ünlü müzisyen Django Reinhardt’ın hikayesinin anlatıldığı “Django” nun dünya prömiyerini gerçekleştireceği 67. Berlin Film Festivali’nde, Jüri Başkanlığını ise “Türk Lokumu”, “Gerçeğe Çağrı”, “Temel İçgüdü”, “Gösteri Kızları”, “Robocop”, “Yıldız Gemisi Askerleri” ve "O Kadın" gibi önemli filmlerin Hollanda asıllı yönetmeni Paul Verhoeven yapacak.

Savaş ve silahı müzik olan caz müzisyenin hikayesi

Mon Roi, Timbiktu, Des hommes et des dieux filmlerinin yapımcılığını üstlendiği başarılı isim Etienne Comar’ın ilk kez yönetmen koltuğunda oturduğu Django, ilk kez Berlinnale’de izleyici karşısına çıkacak.

Senaryosunu Comar ile Alexis Salatko’nun birlikte kaleme aldığı ve caz efsanesi Django Reinhardt’ın biyografisinin ele alındığı filmde başrolde ise Fransız oyuncu Reda Kateb yer alıyor.

Kateb’i gitarist ve besteci olarak göreceğimiz film, Reinhardt’ın 1943’te Almanya’da işgal edilen Paris’ten uçmasını anlatıyor.

Django Reinhardt bir süre sonra müziğiyle insanların kalbine ulaşmayı başardı; ancak Reinhardt başarıya doğru emin adımlarla çıkarken ailesi ise Nazi işgalinin tüm zorluklarıyla başa çıkmaya çalışmaktadır

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2017, 10:45
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104